Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma Startupy Technologie

Polacy rzucają wyzwanie Google’owi i Microsoftowi. Co warto wiedzieć o Confly, nowym narzędziu do wideokonferencji?

Zaczęło się od wnikliwych badań. Potem był moment olśnienia: tak, rynek wideokonferencji jest pełen dojrzałych rozwiązań, ale żadne z nich nie rozwiązuje wielkiego problemu, z którym borykają się użytkownicy. Żadne nie odpowiada na pytanie: co zrobić, by spotkania online się nie przeciągały? By po „zdzwonkach” każdy uczestnik wiedział, jakie zadania do niego należą? O czym właściwie była mowa na spotkaniu?

I właśnie w odpowiedzi na te problemy powstała platforma Confly – polskie narzędzie do efektywnych wideokonferencji. Wykorzystuje proste, a niezagospodarowane dotychczas mechanizmy, dzięki którym może być alternatywą dla gigantów. Właśnie trwają jej beta testy. Pomysłodawcą Confly jest Dawid Jarosławski, prezes WDM.

Czym Confly różni się od innych aplikacji do wideokonferencji?

Kto choć raz brał udział w serii przedłużających się spotkań, po których nie było już czasu na „prawdziwą” pracę, wie, jak bardzo są frustrujące. Badacze ukuli nawet określenie Zoom fatigue, nazywające uczucie zmęczenia wideokonferencjami. Częstym problemem podczas takich spotkań jest brak konkretnego planu. Brak jasnej struktury sprzyja rozprężeniu i powoduje, że „zdzwonki” są długie i bezowocne.

Agenda spotkania

Zauważyli to twórcy Confly, którzy zaproponowali rozwiązanie tego problemu: agendę dostępną w oknie spotkania. Dzięki niej wszyscy uczestnicy nie tylko wiedzą, o czym będzie mowa i na jakich tematach powinni się skupić, ale też który punkt jest właśnie poruszany. To sprawia, że spotkania się nie przedłużają.

Edytowalna agenda w oknie spotkania pomaga uczestnikom korzystającym z Confly skupić się wyłącznie na istotnych punktach

Notatki w oknie wideokonferencji

Oczywiście w czasie spotkania online mogą pojawić się tematy poboczne. To zupełnie naturalne. Dlaczego jednak nie „zaparkować” ich w przeznaczonej do tego przestrzeni? Tak aby o nich nie zapomnieć i omówić je w stosownym czasie. Zespół Confly pomyślał o tym i proponuje swoim użytkownikom wspólne notatki w oknie spotkania.

Każdy uczestnik w dowolnym momencie może zajrzeć do wspólnych notatek lub dodać od siebie uzupełnienie

 Zalogowani użytkownicy mogą tworzyć również własne, dostępne wyłącznie dla nich notatki.

Materiały przyporządkowane do konkretnego spotkania

Notatki na czacie, podsumowanie w mailu, omawiane pliki na dysku, ale nie u wszystkich uczestników spotkania – czyli przepis na chaos informacyjny w pigułce. Pomysłodawcy Confly zaobserwowali ten problem u zespołów pracujących zdalnie czy w systemie hybrydowym. Dlatego w przyszłości w narzędziu będzie dostępny również rozbudowany storage z pełną historią spotkań: nie tylko czatem, ale też notatkami, rysunkami, plikami dopasowanymi do konkretnych spotkań. Wszystko po to, by łatwo można było odtworzyć ustalenia.

Agenda, notatki i storage to nie jedyne funkcjonalności Confly, które wspierają efektywną komunikację. Narzędzie umożliwia także graficzną prezentację problemów na wirtualnej tablicy dostępnej dla wszystkich. Pozwala na wysyłanie wiadomości do wszystkich uczestników spotkania lub wybranej osoby. Umożliwia też szybkie dołączenie do spotkania za pomocą linku.

Przetestuj Confly za darmo

Twórcy Confly od początku stawiali sobie za cel, by narzędzie powstawało przy ścisłej współpracy z użytkownikami. Decyzję o budowie narzędzia poprzedził dogłębny etap Product Discovery. Wyniki badań pozwoliły na znalezienie niszy, którą Confly chce wypełnić, skupiając się na efektywności spotkań online.

Obecnie trwają beta testy Confly. Użytkownicy, którzy zarejestrują się na bezpłatny wczesny dostęp do Confly, mogą wpływać na ostateczny kształt narzędzia.

Powiązane artykuły

Jak zainstalować aplikację zoom na komputerze, tablecie i telefonie?

teoriabiznesu.pl