Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Technologie

Komody z szufladami – praktycznie i stylowe uzupełnienie aranżacji

komoda

W dzisiejszych czasach, gdy nie do każdego mieszkania przynależy piwnica czy komórka lokatorska, często mamy problemy z przechowywaniem rzeczy. Dlatego wśród aranżacyjnych trendów pojawiają się te, które stawiają na praktyczne meble do przechowywania. Do tej grupy zdecydowanie należą komody z szufladami zamiast półek/zamykanych szafek. Dziś przyjrzymy się im nieco bliżej!

Komody z szufladami są nie tylko bardzo praktycznym, ale również stylowym uzupełnieniem aranżacji każdego wnętrza. Ich wszechstronność i różnorodność sprawiają, że idealnie pasują zarówno do pokoju dziennego, sypialni, jak i przedpokoju czy kuchni. W tym artykule omówimy, do jakich pomieszczeń sprawdzi się taka komoda, co warto wziąć pod uwagę wybierając komodę z szufladami oraz przedstawimy kilka pomysłów na zaaranżowanie jej w różnych wnętrzach. Zapraszamy do lektury!

Do jakich pomieszczeń sprawdzi się taka komoda?

Komody z szufladami są bardzo wszechstronnym meblem, który może znaleźć swoje miejsce w różnych pomieszczeniach. W salonie, komoda może służyć jako miejsce do przechowywania podręcznych rzeczy, takich jak książki, gazety czy piloty, albo np. posłużyć jako miejsce na obrusy/zastawę stołową. W sypialni, komoda może być idealnym miejscem do przechowywania bielizny, czy innych elementów odzieży a w przedpokoju – do przechowywania butów czy szalików, czapek i torebek. 

Klasyczne komody z szufladami są też bardzo często wybierane przez rodziców jako jeden z podstawowych mebli do pokoju dziecięcego. Taka komoda doskonale sprawdza się do układania dziecięcych ubranek i łatwiej jest w niej utrzymać porządek i dobrą organizację.

Wybór komody z szufladami, czyli o czym warto pamiętać?

Przy wyborze komody z szufladami warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Po pierwsze, należy określić, jakie potrzeby przechowywania ma użytkownik. W zależności od tego, czy potrzebujemy miejsca na większe czy mniejsze przedmioty, warto odpowiednio wybrać komodę z większymi lub mniejszymi szufladami. Tutaj warto też pomyśleć o organizerach do szuflad, które znajdziemy w każdym większym sklepie meblowym.

Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę, jest styl i kolor komody. Dobrze dobrana komoda z szufladami może wspaniale uzupełnić aranżację całego pomieszczenia. Istotna jest również jakość wykonania mebla, który w końcu ma nam służyć przez długie lata! Przed samym zakupem pamiętajcie również o sprawdzeniu wymiarów, aby mebel na pewno pasował do wyznaczonego przez was miejsca.

Kilka pomysłów na zaaranżowanie komody z szufladami

Pierwszy pomysł, to komoda w przedpokoju. Do tego pomieszczenia polecamy wysokie komody na nóżkach, z mniejszą głębokością. Dlaczego? Przedpokój ma zwykle to do siebie, że jest wąskim pomieszczeniem, dlatego łatwo jest go zagracić. Wąska komoda na nóżkach optycznie nie zmniejszy przedpokoju, ani nie utrudni poruszania się po nim.

Z kolei w salonie komodę z szufladami można zaaranżować jako miejsce dekoracyjne, ustawiając na jej blacie chociażby ramki ze zdjęciami, małe rośliny doniczkowe czy inne ozdoby. Nad komodą świetnie sprawdzi się lustro w pasującej do wystroju ramie.

Komoda z szufladami to doskonałe rozwiązanie także do sypialni. W szufladach można przechowywać pościel, ręczniki, bieliznę oraz ubrania, natomiast blat może być miejscem ekspozycji twoich perfum. Na komodzie możesz także przechowywać np. akcesoria do makijażu.