Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Technologie

Kto dzwoni? Jakich numerów w sieci szukamy najczęściej?

Nieznane numery na wyświetlaczach i ekranach naszych urządzeń to coś, do czego większość z nas zdążyła się już przyzwyczaić. Ilość aktywnych numerów i ich dynamika sprawia, że nie sposób mieć zapisanych w pamięci urządzenia wszystkich identyfikatorów, których właściciele mogą próbować się z nami kontaktować. Nic więc dziwnego, że staramy się na własną rękę zidentyfikować dzwoniącego i okazuje się, że dziś nie jest to bynajmniej niemożliwe. Gdzie szukać informacji i opinii na temat większości numerów?

Kto dzwoni z nieznanego numeru?

Nieznany numer na wyświetlaczu naszego urządzenia to sytuacja zupełnie normalna i taka, z którą prędzej czy później spotka się każdy użytkownik telefonu. Więcej na ten temat pisze chociażby portal https://infonumer.pl. Z nieznanego numeru może dzwonić znana lub nawet bliska nam osoba, która zmieniła numer, straciła go w wyniku kradzieży lub po prostu (z jakiegoś powodu) komunikuje się z nami z innego urządzenia. Dlaczego więc boimy się odbierać tego rodzaju połączenia? Wszystko przez oszustów, naciągaczy i nieuczciwych dzwoniących, którzy starają się wykorzystać naszą łatwowierność czy brak asertywności. W ich arsenale często znajdują się także zaawansowane socjotechniki czy skrypty, które mają odbić nasze obiekcje. Najlepszym rozwiązaniem jest więc wykorzystanie możliwości sprawdzenia danego numeru, jego pochodzenia czy – w niektórych przypadkach – jego właściciela. Gdzie szukać pomocy i jakiego oprogramowania możemy użyć? Okazuje się, że mamy co najmniej kilka opcji na sprawdzenie, kto dzwoni.

Sprawdzaj nieznane numery w sieci

Odpowiedź na temat wielu numerów telefonu może przynieść już sama wyszukiwarka, która powie, czy dany numer związany jest z jakąś firmą lub przedsiębiorstwem (oczywiście pod warunkiem, że wcześniej został on udostępniony przez jego właściciela). W innych przypadkach warto sprawdzić chociażby możliwości i ofertę aplikacji, które potrafią rozpoznać i sklasyfikować tysiące numerów telefonów. Dzięki nim możemy chociażby sprawdzić poziom zaufania, którym cieszy się konkretny identyfikator. Numer sprawdzić możemy także za pośrednictwem serwisów specjalizujących się w zbieraniu opinii, komentarzy i ocen konkretnych identyfikatorów. W Polsce często wyszukiwanym numerem jest chociażby 224925400. Za pośrednictwem tego rodzaju serwisów możemy sprawdzić potencjalną przydatność lub niebezpieczeństwo, które powiązane są z danym dzwoniącym. Warto jednak zauważyć, że większość tego rodzaju portali nie jest darmowa i zobliguje nas do uiszczenia opłąty – najczęściej mają one charakter jednorazowy lub cykliczny.