Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Pieniądze

W czym może pomóc doradca kredytowy?

kredyt

Z pomocy doradcy kredytowego może skorzystać tak naprawdę każdy, kto czuje taką potrzebę. Nie da się bowiem ukryć, że coraz więcej osób decyduje się na zaciągnięcie kredytu. Zanim jednak udamy się po pomoc do doradcy, warto wiedzieć kim on w ogóle jest i co takiego może nam zaoferować. Na szczęście, na współpracy z nim możemy całkiem sporo skorzystać.

Kim jest doradca kredytowy?

Doradca kredytowy to zawód, który musi być wykonywany przez osobę posiadającą podstawową wiedzę na temat świata finansów. Doradcy kredytowemu niezbędne są zarówno kwalifikacje, jak i doświadczenie zawodowe. Wówczas możliwa będzie ocena poszczególnych ofert kredytowych i zaprezentowanie ich klientowi. Warto mieć świadomość tego, że doradcy mogą być zarówno zależni, jak i niezależni. Tak zwani zależni doradcy współpracują najczęściej z różnego rodzaju instytucjami finansowymi, na przykład z bankami. Niezależni doradcy z instytucjami finansowymi nie współpracują. Wiele osób uważa, że korzystanie z usług niezależnych doradców jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem.

Jakie są zalety korzystania z pomocy doradcy kredytowego?

Istnieje co najmniej kilka zalet korzystania z pomocy doradcy kredytowego. Dlatego też, coraz więcej osób stawia na pomoc tego rodzaju specjalistów. Przede wszystkim, doradca kredytowy wyposażony jest w wiedzę, którą my niekoniecznie musimy posiadać. Doświadczony doradca może więc pomóc nam przy wyborze najlepszej oferty kredytowej. Jego zadaniem będzie przygotowanie dla nas poszczególnych ofert i przedstawienie nam ich. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, żaden, nawet najlepszy doradca kredytowy nie podejmie za nas decyzji. To my sami, jako klienci banku musimy wybrać najlepszą naszym zdaniem ofertę. Wcale nie musimy decydować się na ofertę polecaną przez doradcę, choć być może jest to rozsądne wyjście. Trzeba samodzielnie dokonać oceny tego, która z ofert jest najlepsza. Warto także mieć na uwadze to, iż doradcy kredytowi nie mają niestety wpływu na to, czy bank udzieli nam zgody na kredyt.

W jaki sposób wybrać dobrego doradcę kredytowego?

Wiele osób zastanawia się nad tym, w jaki sposób wybrać dobrego doradcę kredytowego. Niestety, na postawione w ten sposób pytanie nie da się udzielić prostej i jednoznacznej odpowiedzi. Wiele zależy bowiem od tego, jakie są właściwie nasze oczekiwania. Musimy więc zastanowić się nad tym, gdzie rozpocząć poszukiwania. Nietrudno ukryć, że najwięcej doradców kredytowych pracuje w dużych oraz prężnie rozwijających się miastach. Warto więc przejrzeć strony internetowe poszczególnych doradców, aby poznać ich oferty. Dla zdecydowanej większości osób istotny jest także cennik usług doradców kredytowych. Musimy jednak pamiętać o tym, że istotna jest nie tylko cena, ale i jakość. Jakość zawsze powinna iść w parze z ceną. W przeciwnym bowiem razie, nie będziemy zadowoleni. Istotne jest także to, aby zadawać doradcy kredytowemu wszystkie istotne dla nas pytania. W przeciwnym razie, nie będziemy zadowoleni z usługi, za którą przecież płacimy.

Więcej informacji znajdziecie na stronie: https://intuum.pl/kredyty-warszawa/