Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Jak przygotować się do porządków w biurze?

biuro

Chcąc posprzątać biuro, niezbędne będą nie tylko odpowiednie środki do czyszczenia, ale także dobre nastawienie – zły nastrój może skutecznie zniechęcić do pracy i sprawić, że sprzątanie przerodzi się w bardzo męczącą czynność. Co zatem należy zrobić, by szybko uporać się z bałaganem? Oto garść wskazówek.

Zanim zaczniesz sprzątać

Nim weźmiesz się do pracy, powinieneś przygotować plan działania, dzięki któremu uda Ci się w efektywny sposób posprzątać biuro. Zaplanuj:

  • co konkretnie musisz posprzątać,
  • ile osób będzie Ci potrzebnych do pomocy i jak przydzielisz im obowiązki,
  • ile czasu macie na to, by wysprzątać biuro,
  • ile pieniędzy możesz przeznaczyć na środki czystości,
  • jaka nagroda czeka na Ciebie i pomagające Ci osoby za wysprzątanie konkretnych pomieszczeń.

Takie wstępne określenie, jakich nakładów w formie pracy ludzkiej i sprzętów oraz pieniędzy potrzebujesz, jest bardzo pomocne. Teraz możesz wziąć się do pracy.

Pamiętaj o motywatorach

Sprzątanie zazwyczaj nie jest czynnością, na którą czeka się z utęsknieniem. Możesz jednak zmotywować się do pracy, aby poczuć, że robisz to w zgodzie ze sobą. Dobrym pomysłem jest wyznaczenie sobie nagrody za dokładne wysprzątanie – perspektywa wyjątkowo smacznej kolacji czy zakupy w ulubionym sklepie, mogą zrekompensować Ci konieczność wykonywania tego obowiązku. Jeżeli czujesz spadek energii, wspomoże Cię np. smaczna kawa mielona lub inna, którą chętnie pijesz.

Przygotuj odpowiednie produkty do sprzątania

Zanim zajmiesz się sprzątaniem, musisz zgromadzić akcesoria, które ułatwią Ci zadanie. Potrzebne będą Ci mocne worki na śmieci, do których będziesz móc wrzucać niepotrzebne rzeczy. Nie zapomnij również o tym, że dokumentów nie możesz po prostu zgnieść w kulkę i wyrzucić do kosza; wymagają one innego sposobu zniszczenia – można to zrobić za pomocą niszczarki do papieru.

Sprzątanie nie musi być przykrą czynnością. Wystarczy odpowiednie nastawienie, a także dobre produkty z rekomendowanego sklepu Ofix.pl, by posprzątać dane miejsce na błysk.

Uporządkuj artykuły biurowe

Pamiętaj także, aby zadbać o artykuły biurowe i odpowiednio je uporządkować. Pomogą Ci w tym różnorodne pudełka, szufladki czy inne pojemniki. Przybory biurowe możesz trzymać na widoku, ale masz też możliwość ukrycia ich w szafce czy w szufladzie. Dobrym pomysłem jest ponadto pozostawienie na stole kilku długopisów i notatnika, natomiast teczki i inne przedmioty, które mogą Cię rozpraszać, schowaj w szafie – dzięki temu zyskasz dodatkową przestrzeń na biurku.

Zetrzyj kurze, pomyj podłogi

Gdy wszystkie długopisy i inne materiały biurowe zostały już posegregowane, warto zadbać o czystość blatów. Do czyszczenia biurek wystarczy woda z odpowiednim płynem. Po przetarciu każdego mebla, wytrzyj go na sucho, by zapobiec dalszemu osadzaniu się kurzu. Na koniec możesz zaś dokładnie pozamiatać i umyć podłogi.

Jeżeli robisz generalne porządki, warto także poprzesuwać meble i wysprzątać przestrzeń za nimi. Raz na jakiś czas dobrze jest także umyć okna, oczywiście jeżeli nie zajmuje się tym firma zewnętrzna.

W Twoim biurze są kwiaty? Regularnie je podlewaj, a odwdzięczą Ci się pięknym wyglądem.

Dbanie o porządek w biurze jest łatwiejsze dzięki produktom z Ofix.pl.