Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Technologie

Opakowania styropianowe – kiedy się sprawdzą?

opakowania styropianowe

Opakowania styropianowe to aktualnie bardzo popularne rozwiązanie ze względu na atrakcyjną cenę i bardzo dobre parametry izolacyjne. Kiedy i gdzie warto wykorzystać opakowania styropianowe? Odpowiadamy w niniejszym artykule – zapraszamy!

  1. Pudełka i opakowania styropianowe – jakie mają zalety?
  2. Opakowania styropianowe a elektronika
  3. Pojemniki styropianowe na żywność

Jakie zalety mają pudełka i opakowania styropianowe? Czym się wyróżniają, że cieszą się tak ogromną popularnością w gastronomii? Gdzie jeszcze można wykorzystywać opakowania styropianowe? Jeśli jesteś zainteresowany tematem, szczegóły znajdziesz poniżej.

Pudełka i opakowania styropianowe – jakie mają zalety?

Opakowania styropianowe to aktualnie najlepsze rozwiązanie, które jednocześnie jest bardzo bezpieczne na żywności – przetworzonej i świeżej. Wykorzystując tego rodzaju pojemniki będziemy mieć pewność, że pokarm nie straci swoich właściwości, nie odbarwi się, ani też nie zmieni smaku czy nie przesiąknie zapachem opakowania. Do zalet opakowań styropianowych zalicza się także świetne parametry izolacyjne, ergonomiczny kształt i szczelność. To wszystko sprawia, że pojemniki te są tak chętnie wykorzystywane zarówno przez restauracje i bary oferujące jedzenie z dowozem do domu, w kawiarniach i ogólnie w gastronomii, również do przechowywania gotowego jedzenia w lodówkach i zamrażarkach.

Skuteczne i wysokiej jakości opakowania styropianowe znajdziesz między innymi na stornie https://www.hirsch-porozell.pl/produkty/opakowania/, gdzie dostępne są zarówno rozwiązania przeznaczone do transportu i przechowywania elektroniki, tace transportowe, pojemniki izolacyjne, na żywność oraz opakowania farmaceutyczne i zwrotne. Czym właściwie wyróżniają się opakowania styropianowe na elektronikę i na żywność?

Opakowania styropianowe a elektronika

Pakowanie elektroniki i różnych urządzeń w opakowania styropianowe, to gwarancja, że podczas transportu czy przechowywania produkty te są odpowiednio zabezpieczone zarówno przed wibracjami, jak i uderzeniami czy wahaniami temperatury. Opakowania te skutecznie chronią elektronikę również przed wahaniami ciśnienia. Wykorzystuje się je także do transportu większych gabarytowo urządzeń, na przykład sprzętu AGD czy RTV.

Najczęściej opakowania tego rodzaju produkuje się z materiału EPS, który wyróżnia się wysoką jakością, wytrzymałością i trwałością. Do zalet opakowań styropianowych zalicza się – jak już wspominaliśmy – odpowiednią termoizolację. Zatem styropian jest w stanie zagwarantować zarówno ciepło, jak i chłód. Dodatkowo styropianowe opakowania są bardzo lekkie i proste w montażu oraz demontażu. I – co najważniejsze – nadają się do recyklingu.

Pojemniki styropianowe na żywność

Pudełka wykonane w technologii EPS to gwarancja zawsze świeżej i przede wszystkim atrakcyjnej żywności. Bez względu na to, czy potrzebujesz rozwiązania do przechowywania czy transportowania świeżych bądź przetworzonych produktów spożywczych, pudełka styropianowe będą najlepszym dla Ciebie rozwiązaniem. Do ich zalet zalicza się doskonałe właściwości izolacyjne, o których wspominaliśmy w pierwszej części niniejszego artykułu, a także fakt, że są bardzo higieniczne. Opakowania EPS utrzymują każdy produkt w chłodzie lub w cieple – w zależności od twoich potrzeb – przez stosunkowo długi czas. Dlatego nie zwlekaj i już teraz zamów odpowiednie pojemniki styropianowe dla siebie lub swojej firmy. Bazując na opakowaniach własnych zyskasz większy komfort i możliwości w trakcie transportu.