Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Technologie

Siłownie zewnętrzne i mini siłownie dla dzieci: Jak zaprojektować funkcjonalną przestrzeń do ćwiczeń na świeżym powietrzu?

Siłownie zewnętrzne

Siłownie zewnętrzne cieszą się coraz większym zainteresowaniem, o czym świadczy tysiące instalacji na terenie całego kraju. Siłownie na powietrzu powstają nad morzem, w górach, dużych miastach i małych miejscowościach. Swoją popularność zawdzięczają dostępnością i szerokiej palecie urządzeń, które odpowiadają potrzebom różnych grup użytkowników. Jak zaprojektować siłownię plenerową? Czy z podobnych atrakcji mogą korzystać dzieci?

STARMAX to polski producent siłowni zewnętrznych i placów zabaw dla dzieci. Firma od lat dostarcza inwestorom wysokiej jakości urządzenia do ćwiczeń na świeżym powietrzu, jednocześnie zapewniając fachowe doradztwo w zakresie projektowania i tworzenia siłowni plenerowych dla dzieci i dorosłych.

Na co zwrócić uwagę projektując siłownie na powietrzu?

Siłownie zewnętrzne są  narażone na oddziaływanie licznych czynników szkodliwych – warunków atmosferycznych, czynników mechanicznych, prób celowej dewastacji urządzeń. To sprawia, że podstawowym argumentem przemawiającym za wyborem określonych urządzeń – jak na przykład narciarz podwójny – powinna być ich trwałość i odporność na zniszczenia.

Jak STARMAX radzi sobie z tym wyzwaniem?

W celu zapewnienia trwałości i bezawaryjnej pracy naszych urządzeń do ich produkcji wykorzystujemy wyłącznie wysokiej jakości materiały, które są skutecznie zabezpieczone przed oddziaływaniem czynników atmosferycznych i jednocześnie odporne na akty wandalizmu. Nie bez znaczenia dla trwałości i solidnego wykonania naszych siłowni i mini siłowni dla dzieci jest technologia. Stawiamy na proste i nieskomplikowane konstrukcje, które z jednej strony umożliwiają trening różnych partii ciała, z drugiej nie są nadmiernie złożone mechanicznie. Prostota oferowanych konstrukcji w połączeniu z szerokim dostępem do części zamiennych przekładają się na wieloletnią bezproblemową eksploatację naszych siłowni plenerowych.

Siłownie dla dzieci: Czy tego typu rozwiązania są już dostępne na rynku?

Dzieci chętnie  korzystają z urządzeń siłowni plenerowych przeznaczonych dla dorosłych. To dla nich zupełnie nowa jakość zabawy na świeżym powietrzu. Obserwując determinację najmłodszych podczas prób wykonywania ćwiczeń na sprzęcie zaprojektowanym dla dużo starszych użytkowników marka STARMAX wzbogaciła swoją ofertę o siłownie dla dzieci.

Czym charakteryzują się siłownie dla dzieci STARMAX?

Mini siłownie STARMAX to urządzenia plenerowe, które pod względem konstrukcji odpowiadają urządzeniom dla dorosłych, od których różnią się przede wszystkim rozmiarem. Dostosowanie urządzeń do wzrostu i możliwości fizycznych maluchów pozwoliło na stworzenie jakości, która obecnie znajduje zastosowanie na przedszkolnych, szkolnych i publicznych placach zabaw. Siłownie dla dzieci są wykorzystywane podczas lekcji wychowania fizycznego, jak również służą swobodnej zabawie dzieci, które ćwiczą naśladując dorosłych. Urządzenia do ćwiczeń przeznaczone są dla dzieci w wieku szkolnym 6-12 lat. Szkolna siłownia na boisku – to teraz możliwe i bezpieczne. Starsze dzieci mogą  korzystać ze sprzętów dla dorosłych.

Siłownie zewnętrzne dla dorosłych i dzieci

Wszystkie oferowane urządzenia projektujemy i wykonujemy zgodnie z normą EN1176:2015. To pozwala na ich bezpieczne stosowanie w przestrzeni publicznej, jak również komercyjnej. Wykonujemy siłownie plenerowe i mini siłownie dla dzieci na potrzeby gmin, ośrodków edukacyjnych oraz obiektów rekreacji zbiorowej, pensjonatów i hoteli. Serdecznie zapraszamy do współpracy.