Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności Blisko ludzi

15 marca – Światowy Dzień Praw Konsumenta

zakupy przez internet

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Konsumenta.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przypomina o prawach jakie przysługują klientom zarówno w sklepach stacjonarnych jak i internetowych. Poniżej zamieszczamy infografikę, która pomoże zrozumieć jakie niebezpieczeństwa czyhają na nieświadomych klientów.

„Surfuję, sprawdzam, kupuję. Bezpieczny konsument w sieci” pod takim hasłem UOKiK obchodzi w tym roku Światowy Dzień Konsumenta. Będzie go świętowany przez cały tydzień.

Prawa konsumenta

To święto każdego z nas, bo wszyscy jesteśmy konsumentami. Codziennie zawieramy mniejsze lub większe umowy zakupu. Taką umową jest np. zakup biletu, płatność za zamówienie z e-sklepu, kupno żywności, kawy czy sprzętu RTV i AGD. Chcemy w szczególny sposób przypomnieć o prawach osób kupujących i inwestujących przez internet. W związku z postępem technologicznym, a także pandemią koronawirusa, coraz więcej transakcji zawieranych jest w internecie, tj. na odległość. Niestety, wykorzystują to również oszuści. Dlatego przez cały tydzień będziemy pokazywać, jakie pułapki i zagrożenia czyhają na konsumentów w internecie i radzić, jak je omijać. Surfuję, sprawdzam i bezpiecznie kupuję – niech to będzie motto każdego z nas – mówi Tomasz Chróstny, Prezes UOKiK.

Powiązane artykuły

Wakacje kredytowe. Jak skorzystać z bezpłatnego zawieszenia spłaty kredytu?

teoriabiznesu.pl

Inwestycja w apart hotel i condo hotel – UOKiK i KNF ostrzegają

teoriabiznesu.pl

„SPRAWDZAJ, CZYTAJ, PYTAJ!” – kampania społeczna UOKiK

teoriabiznesu.pl