Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności Pieniądze

Zakaz handlu w niedzielę – 19 maja niedziela bez handlu

ile tygodni ma rok

Przed nami kolejna niedziela bez handlu. Oznacza to, że nie zrobimy zakupów. 19 maja jest niedzielą w której zakupy zrobimy tylko w wybranych sklepach. W tym miesiącu niedziela handlowa przypada na 26 maja.

W niedzielę 19 maja sklepy będą zamknięte

W dniu jutrzejszym tj. 19 maja 2019 roku klienci muszą liczyć się z utrudnieniami związanymi z wprowadzonym zakazem handlu. Oznacza to, że dzień jutrzejszy będzie dniem wolnym od handlu, dlatego zakupy zrobimy tylko i wyłącznie w wybranych placówkach. Markety takie jak Biedronka, Lidl, Tesco czy Kaufland będą pozamykane.

Zakupy pierwszej potrzeby możemy dokonać w mniejszych sklepach, w których obsłuży nas na przykład ich właściciel. Dodatkowo otwarte będą sklepy sieci Żabka.

Niedziela bez handlu oznacza także skrócony czas pracy w niektórych sklepach, dlatego warto wcześniej zapoznać się z aktualnymi godzinami otwarcia sklepu.

Ustawa o zakazie handlu w niedzielę

Ustawa o zakazie handlu w niedzielę weszła w zeszłym roku, tj 1 marca 2018 roku. W poprzednim roku ograniczenie dotyczyło tylko kilku niedziel. Obecnie, zakaz ten został zaostrzony, dlatego zakupy zrobimy tylko w ostatnią niedzielę miesiąca, z wyjątkami – na przykład niedziele poprzedzającą święta takie jak Boże Narodzenie czy Wielkanoc.

Powiązane artykuły

26 maja to niedziela handlowa, sklepy i galerie handlowe będą otwarte

teoriabiznesu.pl

Niedziele handlowe vs. niedziele bez handlu – kalendarz

teoriabiznesu.pl

7 czerwca to niedziela bez handlu? Czy McDonald’s i KFC będą jutro otwarte?

teoriabiznesu.pl