Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności Giełda

Bank BNP Paribas udzieli kredytu w transakcji finansowania dla Arctic Paper

Bank BNP Paribas

300 mln złotych wpłynie do kapitału obrotowego polskich i szwedzkich papierni Grupy Arctic Paper. Bank BNP Paribas wszedł w skład konsorcjum jako jeden z organizatorów i kredytodawców, którzy zapewnią środki dla Grupy Arctic Paper.

BNP Paribas posiada 30 % udziału w finansowaniu konsorcjalnym. Transakcja ma posłużyć w celu refinansowania i finansowania kapitału obrotowego polskich i szwedzkich papierni Grupy Arctic Paper. Działanie banku ma podtrzymać i umocnić już blisko pięcioletnią współpracę pomiędzy spółką a PNB Paribas.

W 2016 roku BNP Paribas, m.in.: wraz z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju, był członkiem konsorcjum, które udzieliło Grupie Arctic Paper kredytu terminowego w wysokości 31,5 mln złotych oraz kredytu odnawialnego, którego kwota wyniosła 52,4 mln euro. Środki zostały przeznaczone na zrefinansowanie zadłużenia. Zmiany nastąpiły również w strukturze finansowania spółki.

Łukasz Pobudejski, dyrektor Departamentu Finansowania Strukturyzowanego w BNP Paribas, podkreśla, że transakcje realizowane z długoletnimi klientami stanowią najlepszy dowód wzajemnego zaufania i owocnej współpracy.

Grupa Arctic Paper plasuje się na pozycji wiodącego producenta papieru graficznego i pakowego o wysokiej jakości. Szwedzka Grupa posiada trzy papiernie, m. in.: fabrykę papieru w Kostrzynie. Arctic Paper planuje zintensyfikować działalność w obszarze opakowań papierowych. Kilka dni temu została powołana jednostka badawczo-rozwojowa, która zajmie się opracowaniem innowacyjnych produktów w przyszłościowym obszarze.

Spółka notowana jest nie tylko na warszawskiej GPW, ale także na sztokholmskim NASDAQ.

Powiązane artykuły

mBank zapowiada przerwę techniczną z 21 na 22 października

teoriabiznesu.pl

Bank Pekao i Tpay podejmą współpracę na rynku e-commerce

teoriabiznesu.pl

Nadchodzące zmiany w Banku Pocztowym

teoriabiznesu.pl