Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Technologie

Wystrój hotelu – jak wyposażyć swój hotel w dobre meble?

jak wyposażyć swój hotel w dobre meble

Kiedy goście odwiedzają Twój hotel, nieważne, czy po raz pierwszy czy kolejny, z pewnością chcesz, żeby jego wystrój zrobił na nich odpowiednie wrażenie. Zwłaszcza że w hotelarstwie tradycyjna reklama „pocztą pantoflową” wciąż ma spore znaczenie, a zadowoleni goście bez wątpienia podzielą się pozytywnym doświadczeniem ze znajomymi.

Z tego powodu zarówno lobby, jak i pokoje oraz oczywiście bar, restauracja czy inne propozycje oferowane przez Twój hotel muszą tworzyć spójną i estetyczną, a przy tym funkcjonalną całość. Wybór odpowiednich mebli może więc wydawać się sporym wyzwaniem. Dlatego poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek, które pomogą Ci w podjęciu decyzji!

Wyposażenie hotelu – o czym należy pamiętać

Planując wyposażenie hoteli trzeba przede wszystkim zdać sobie sprawę z tego, że jest to przestrzeń tworzona z myślą o wielu różnych osobach, z których każda posiada indywidualny gust, upodobania i oczekiwania. Dlatego wytyczne, którymi kierujemy się przy urządzaniu domu czy mieszkania raczej nie będą w tym przypadku pomocne. Oto kilka najważniejszych rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę, planując wystrój hotelu i pokoi dla gości:

  • Bezpieczeństwo! Jest to prawdopodobnie zaskakujący pierwszy punkt, ale z pewnością każdy właściciel hotelu doskonale wie, że bezpieczeństwo gości jest wartością nadrzędną, o której zawsze trzeba pamiętać. Począwszy od stworzenia wstępnego zarysu projektu, a skończywszy na wyborze dywanów i dodatków. Co więcej, podczas urządzania hotelu trzeba koniecznie myśleć o przepisach BHP, z tego powodu warto wybierać meble i tekstylia wykonane z odpornych, trudnopalnych materiałów. Urządzając hotel, najlepiej postawić na usługi firmy meblarskiej, która ma doświadczenie w tego rodzaju zleceniach i potrafi połączyć estetykę projektów z wymogami przepisów bezpieczeństwa.
  • Wygoda – nawet najbardziej efektowne, bezpieczne i wytrzymałe meble nie przypadną do gustu gościom, jeśli będą zwyczajnie niewygodne. Dlatego idealne meble hotelowe muszą być ergonomiczne, komfortowe i uniwersalne, tak by bez problemu mogli korzystać z nich zarówno seniorzy, jak i odwiedzające hotel dzieci. Niestety, w przypadku urządzania hotelu wybór pomiędzy wygodą i elegancją nie wchodzi w grę.
  • Praktyczność – zamszowe sofy i puchate dywany pięknie wyglądać na zdjęciach, ale jeśli chodzi o wspomnianą praktyczność, mogą okazać się rozczarowującym wyborem. I to raczej na krótszą niż dłuższą metę. Wybierając meble i akcesoria do wnętrz zadbaj o to, żeby były łatwe w czyszczeniu i odporne na upływ czasu.
  • Estetyka – jak sprostać oczekiwaniom estetycznym każdego z, miejmy nadzieję, tysięcy gości? Warto postawić na uniwersalność! Począwszy od palety kolorów, a skończywszy na materiałach i teksturach, najlepiej wybierać umeblowanie, które będzie ponadczasowe oraz eleganckie. Przy urządzeniu hotelu doskonale sprawdzą się na przykład kolory ziemi, które są subtelne, nienachalne i miłe dla oka oraz neutralne odcienie, jak beże i szarości. Poza tym świetnym wyborem niemal zawsze są naturalne materiały, jak drewno czy kamień, które pasują praktycznie do każdego stylu wnętrza. Oczywiście nieco innymi zasadami dotyczącymi estetyki warto kierować się, jeśli masz hotel tematyczny lub każdy z pokojów ma inny motyw przewodni. Jednak nadrzędnym wymogiem jest dbałość o to, żeby wszystkie elementy wystroju tworzyły harmonijną kompozycję.

Lobby hotelowe – wizytówka Twojego hotelu

Oczywiście spośród wszystkich pomieszczeń to właśnie lobby decyduje o pierwszym wrażeniu klientów. Dlatego warto poświęcić mu odpowiednią ilość uwagi. Przytulne i funkcjonalne lobby powinno już od progu obiecywać wspaniały czas, który goście spędzą w Twoim hotelu. Z tego powodu wystrój lobby powinien być elegancki, wygodny oraz spójny z resztą pomieszczeń. Warto też zadbać o to, żeby, zwłaszcza w projekcie recepcji, znalazły się kolory nawiązujące do logo firmy.

W przypadku lobby bardzo ważne jest też to, żeby było wygodne w użyciu nie tylko dla gości, ale też pracowników. Trzeba zadbać o to, by łatwo było się w nim poruszać, a widoku na pomieszczenie nie przesłaniały niepotrzebne rośliny, meble czy dzieła sztuki. Lobby powinno być idealnym przykładem architektonicznej sztuki użytkowej.

Olivia Spa Skomielna Czarna, realizacja: PionierMeble.pl

Nie masz pomysłu na aranżację? Skorzystaj z pomocy specjalisty!

Jak widać, zaplanowanie idealnego hotelowego wnętrza, czy też raczej wnętrz, wymaga ogromnej wiedzy, umiejętności i praktyki. Jeśli nie masz doświadczeniu związanego z aranżacją przestrzeni użytkowej, warto skorzystać z pomocy firmy, która specjalizuje się w urządzaniu budynków użyteczności publicznej. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wnętrze Twojego hotelu spełni wszystkie opisane przez nas wymagania, a przy okazji również te podyktowane przez przepisy BHP.

Jeśli marzysz o uniwersalnym i funkcjonalnym, ale też przytulnym i atrakcyjnym wnętrzu, ciekawe propozycje wraz z przykładowymi realizacjami znajdziesz na stronie Pionier Meble. Dzięki dużemu doświadczeniu firma świetnie radzi sobie z każdym wyzwaniem, a jej dotychczasowe projekty są na to doskonałym przykładem!