Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności Reklama

Bank Millennium z usługą Finanse 360°- Kilka kont bankowych w jednej bankowości elektronicznej  

finanse 360

Bank Millennium jako jeden z pierwszych banków w naszym kraju, udostępnił swoim klientom usługę polegającą na dodaniu kont różnych banków do bankowości elektronicznej. Usługa Finanse 360°pozwoli sprawdzić w aplikacji mobilnej Banku Millennium i serwisie internetowym Millenet stan konta oraz historię transakcji z sześciu innych banków.

Usługa Finanse 360°

Finanse 360° to usługa Banku Millennium pozwalająca sprawdzić stan konta oraz historię transakcji z dodanego rachunku innego banku. Historię można przeszukać za pomocą słów kluczowych w wybranym okresie, kwocie oraz typie transakcji.

 Dyrektywa PSDII otworzyła możliwość wprowadzenia niespotykanych dotychczas na rynku usług. Chcemy wykorzystać jej potencjał. Dzięki usłudze Finanse 360° klienci zyskują pełniejszy obraz swoich finansów i większą wygodę w zarządzaniu środkami zdeponowanymi w różnych bankach. Informacje dostępne są w jednym miejscu i nie ma potrzeby pamiętania dodatkowych loginów i haseł. To dopiero pierwsze z  rozwiązań, jakie planujemy udostępniać w ramach usługi. Widzimy bardzo wiele możliwości zastosowania dostępu do informacji o rachunkach w celu zapewnienia jak najbardziej interesujących dla klientów rozwiązań. Mogą służyć do weryfikacji tożsamości potencjalnego klienta czy oceny zdolności kredytowej. Dzięki dyrektywie możliwe też będzie udostępnienie takich usług, jak np. inicjowanie przelewów z kont w innych bankach – mówi Halina Karpińska, Dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej w Banku Millennium.

podgląd stanu konta innych banków

Informacje z innych banków

Usługa Finanse 360°pozwala podejrzeć informację na temat kont bieżących, oszczędnościowych i kart kredytowych takich banków jak:

  • Alior Bank
  • ING
  • mBank
  • Pekao
  • PKO BP
  • Santander

Aby rozpocząć korzystanie z usługi należy kliknąć w link znajdujący się w sekcji Moje środki, udzielić zgody na dostęp do informacji o rachunku, po przekierowaniu na stronę innego banku zalogować się na tej stronie oraz zdecydować, które konta mają być widoczne w Millenecie i aplikacji mobilnej

Usługę można wyłączyć w każdym momencie, a korzystanie z niej jest bezpłatne.

Powiązane artykuły

Krajowy System e-Faktur wkrótce obowiązkowy dla firm

teoriabiznesu.pl

Bank Millennium udostępnia klientom możliwość złożenia wniosku w ramach programu Rodzina 500+

teoriabiznesu.pl

Millennium Bank – Rośnie liczba klientów otwierających konto z wykorzystaniem otwartej bankowości

teoriabiznesu.pl