Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Blisko ludzi

Zaplanuj imprezę integracyjną na Mazurach

Chcesz zacieśnić relacje w swojej firmie inaczej niż przy kolejnym wyjściu na bilard, piwo czy planszówki? Zorganizuj imprezę integracyjną na Mazurach. Czekają na was niecodzienne aktywności w najpiękniejszych w Polsce okolicznościach przyrody.

Integracje firmowe mogą być procentującym w przyszłości doświadczeniem, o jakim pracownicy nie mieli odwagi marzyć. Zorganizowane w ciekawym miejscu i z mnóstwem niebanalnych atrakcji w programie otwierają nowy rozdział w historii firmy. Takie są właśnie imprezy integracyjne na Mazurach.

Integracja z pożytkiem dla firmy

Badania pokazują, że pracownicy będący ze sobą w dobrych relacjach efektywniej współpracują i chętniej dążą do rozwiązywania konfliktów. Chcąc takie pozytywne więzi zbudować w swojej firmie, warto postawić na wyjazd integracyjny. Zamiana biura na hotel nad jeziorem na Mazurach będzie sprzyjać bliższemu poznaniu się zarówno od strony zawodowej, jak i prywatnej. Na plaży, podczas wspólnego rejsu łodzią czy przy grillu można oderwać się od służbowych obowiązków, zapomnieć o drobnych sporach i przeprowadzić rozmowy, na jakie nie ma czasu podczas kilkuminutowej przerwy na kawę w biurowej kuchni. To dobry moment, aby opowiedzieć o swoich pasjach i wymienić się poglądami. Zawiązane w tym czasie relacje zaprocentują sprawniejszym funkcjonowaniem firmy w przyszłości. Doświadczenie przedsiębiorców pokazuje bowiem, że po wyjazdach integracyjnych pracownicy mają do siebie więcej zaufania, chętniej sobie pomagają, efektywniej dzielą się obowiązkami i czerpią więcej satysfakcji ze wspólnej pracy.

Jak zaplanować imprezy integracyjne na Mazurach?

Osiągnięciu tego efektu sprzyjają rzadko dostępne na co dzień możliwości spędzenia wolnego czasu. Wybierając na wyjazd integracyjny hotel nad jeziorem na Mazurach, można zaplanować wspólne żeglowanie, wycieczki rowerowe i wyścigi nordic walking po lasach, a wieczorem – rozmowy przy grillu, relaks w Spa lub dyskotekę do białego rana w hotelowej restauracji. Nic jednak nie integruje tak jak gry zespołowe. Budzą w grupie ducha walki, skłaniają do zdrowej rywalizacji i współpracy. To świetna okazja, aby przy pozornie banalnej aktywności poznać mocne i słabe strony pracowników, wybrać liderów i wyłonić “duszę zespołu”. Możliwość spędzenia czasu w takiej formie oferuje malowniczo położony na półwyspie Hotel Marina Club z ofertą imprez integracyjnych na Mazurach. Jest tu boisko, kręgielnia, bilard, luksusowe Spa, przepiękne lasy i otaczające obiekt z trzech stron jezioro – wszystko, czego potrzeba, aby uczynić taki wyjazd wyjątkowym wydarzeniem.

Kiedy warto zaplanować wyjazd integracyjny?

Aby w pełni wykorzystać możliwości, jakie daje pobyt w Krainie Tysiąca Jezior, warto zaplanować wiosenną integrację. Co powiesz na weekend majowy na Mazurach w firmowym gronie? Słońce i wysokie temperatury umożliwią korzystanie z atrakcji na świeżym powietrzu: grę w siatkówkę, tenisa czy przejażdżki rowerami wodnymi. Wyjazd da przedsmak letniego urlopu oraz pozwoli spożytkować pozimowy przypływ energii na zabawę w gronie zarówno długoletnich, jak i nowych pracowników. Powiększenie zespołu jest zawsze dodatkowym motywatorem do zorganizowania wyjazdu integracyjnego. Pracownicy rzadko mają bowiem skłonność do samodzielnego integrowania się. Naturalna sceneria, luksusowy hotel nad jeziorem na Mazurach i niecodzienne atrakcje na pewno im w tym pomogą. Staną się również ciekawą formą podziękowania doświadczonym członkom zespołu za ich pracę oraz zachętą do rozwoju w firmie dla nowych pracowników.

Firmowa integracja – przez zabawę do sukcesu

Wyjazdy integracyjne to inwestycja, która przynosi długofalowe zyski w postaci niematerialnej: przyjazną atmosferę w biurze, efektywną współpracę, doskonale zrealizowane projekty. To z kolei pomaga utrzymać starych i przyciągnąć nowych klientów. Dobre relacje w firmie stanowią zatem podstawę sukcesu, a imprezy integracyjne na Mazurach są do niego dobrym krokiem. Warto zaplanować taki wyjazd na ciepłe, wiosenne i letnie miesiące, kiedy dni są dłuższe i pogoda pozwala na aktywność na świeżym powietrzu!