Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności Motoryzacja Technologie

Motorola Solutions – pierwszy w Europie samochodowy system wideo oparty na sztucznej inteligencji

Motorola Solutions M500

M500 wprowadza zaawansowaną analitykę w celu zwiększenia wydajności operacyjnej, bezpieczeństwa i transparentność dla obywateli i organów ścigania.

Pierwszy w Europie samochodowy system wideo z obsługą sztucznej inteligencji

Motorola Solutions zaprezentowała dziś pierwszy w Europie samochodowy system wideo z obsługą sztucznej inteligencji (AI), przeznaczony dla organów ścigania – M500. Rozwiązanie to zapewni pojazdom policyjnym olbrzymie możliwości, zwiększając świadomość i bezpieczeństwo, a jednocześnie budując zaufanie i transparentność w społeczeństwie.

Analiza pasażerów siedzących z tyłu pojazdu

System M500 ma nową funkcję analizy pasażerów siedzących z tyłu pojazdu, która automatycznie uruchamia nagrywanie z kamery samochodowej, gdy tylko jakaś osoba wejdzie do tylnej części radiowozu. Jest to duży krok naprzód w automatyzacji codziennych wyzwań w pracy policji, jakim jest zapewnienie, że obecność osoby w pojeździe policyjnym jest bezpiecznie rejestrowana, a dowód wideo jest automatycznie oznaczany i zapisywany w rejestrze zdarzeń.

Odpowiedzialne wprowadzenie AI do bezpieczeństwa publicznego ma kluczowe znaczenie dla zwiększenia efektywności, bezpieczeństwa i transparentności działań policji. Proste zadanie automatycznego nagrywania osoby na tylnym siedzeniu pojazdu policyjnego to dopiero początek – powiedział Mahesh Saptharishi, starszy wiceprezes i dyrektor ds. technologii w Software Enterprise & Mobile Video w Motorola Solutions. M500 stanowi przyszłość pojazdu policyjnego, gdzie sztuczna inteligencja i zaawansowana analityka będą w stanie wykrywać bardziej złożone anomalie lub zagrożenia w celu zwiększenia świadomości i bezpieczeństwa zarówno funkcjonariuszy, jak i obywateli.

Automatyczne rozpoznawania tablic rejestracyjnych

System jest również wyposażony w funkcję automatycznego rozpoznawania tablic rejestracyjnych (ANPR), która wykorzystuje AI do wywoływania alarmów, takich jak identyfikacja pojazdu, który może być powiązany z zaginionym dzieckiem lub osobą będącą przedmiotem zainteresowania służb. AI wspiera funkcjonariuszy dostarczając im użytecznych informacji, które uzupełniają ludzki proces decyzyjny, wnosząc wartość dodaną do całego procesu pracy w zakresie bezpieczeństwa publicznego.

Inne funkcje M500

Jako część ekosystemu technologicznego firmy Motorola Solutions, M500 zapewnia znaczące korzyści w postaci możliwości dzielenia się w czasie rzeczywistym informacjami z funkcjonariuszami w terenie oraz przez centrum dowodzenia. Może automatycznie parować się z kamerami osobistymi VB400 firmy Motorola Solutions, aby rejestrować zdarzenie jednocześnie z wielu perspektyw. System jest również przeznaczony do bezproblemowej integracji z platformą dowodów wideo firmy Motorola Solutions w celu przesyłania i zarządzania nagranym materiałem filmowym w ramach procesów roboczych po zdarzeniu.

Konstrukcja M500 jest zgodna z zasadami, że technologia musi być transparentna, integracyjna i sprawiedliwa. Wbudowany układ sterowania i dzienniki audytowe chronią prywatność i wspierają odpowiedzialne użytkowanie, zapewniając agencjom bezpieczeństwa publicznego lepsze informacje i budując zaufanie wśród obywateli. Nowy system M500 zostanie pokazany po raz pierwszy w Europie na targach CCW 2021 w Madrycie.

Powiązane artykuły

Motorola Solutions przekazuje radiostacje Grupie Podhalańskiej GOPR

teoriabiznesu.pl

Motorola Solutions prezentuje zintegrowany ekosystem technologiczny na targach Critical Communications World 2021 w Madrycie

teoriabiznesu.pl

Kiedy pasja równa się praca- ruszył nabór uczestników drugiej edycji Akademii Motorola Solutions

teoriabiznesu.pl