Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Motoryzacja

Oświetlenie przyczepy – jakie są wymogi? 

Oświetlenie przyczepy

Jeżeli jesteś kierowcą, który ma ochotę zainwestować pieniądze w posiadanie przyczepy, musisz pamiętać o ważnych rzeczach. Jest ona traktowana jak kolejny pojazd na drodze. Nie możesz więc w żaden sposób jej nie oznaczyć. Jeśli chcesz dowiedzieć się jakie oświetlenie jest wymagane, przeczytaj poniższy tekst!

Przyczepa to Twój kolejny samochód!

Zanim dowiesz się, jakie są wymogi dotyczące oświetlenia przyczepy, musimy zwrócić uwagę na bardzo ważną kwestię. Należy pamiętać, że jest ona traktowana jak Twój kolejny samochód, oddzielny pojazd, który jeździ na drodze. Nie możesz więc zdecydować się na jej zakup i nic z tym faktem nie zrobić. Trzeba zainwestować m.in. w tablice rejestracyjne. Nie możesz się zdziwić, jeśli policja zdecyduje się na zatrzymanie, z powodu ich braku.Wszyscy na drodze mają prawo wiedzieć, kto dokładnie przed nimi jedzie. Pamiętaj o tym, zanim zdecydujesz się na inwestycję w przyczepę, z której chcesz korzystać codziennie!

Po co nam oświetlenie na przyczepach?

Głównym powodem, dla którego zostały wprowadzone odpowiednie przepisy dotyczące oświetlenia przyczep, wynikają z bezpieczeństwa. Mimo to, że może Ci się wydawać, że doczepa zawsze jest widoczna, bo jest zaraz za Twoim samochodem, nie musi być to prawdą. Wielu kierowców nie zauważy czegoś, czego nie widać z daleka. Nie oświetlenie pojazdu może po prostu skutkować stłuczką, a nawet groźnym wypadkiem! Nie szarżuj więc na drogach i zadbaj o bezpieczeństwo swoje, bliskich jak i obcych ludzi, którzy tak jak ty, chcą dojechać do domu! Pamiętaj, że wymogi dotyczące oświetlenia pojazdów, są inne w zależności od jej wielkości! Zanim więc zdecydujesz się na zakup odpowiednich części do przyczep, dokładnie przypatrz się swojej!

Światła w przyczepie nie są aż tak wymagające!

Jeśli wydaje Ci się, że kupno przyczepy będzie równoznaczne z wydawaniem ogromnej ilości pieniędzy na oświetlenie, to się mylisz. Nie jest ono bardzo różniące się od tego, z którego korzystamy w samochodach. Warto więc dokładnie zapoznać się ze wszystkimi wymogami, żeby wiedzieć, na co się decydujemy. Kupno doczepy wcale nie musi zrzucać na nas wielkiej liczby wydatków. Musimy pamiętać, że w obowiązkowe oświetlenie do przyczepek wliczają się: kierunkowskazy, światła awaryjne, światła stopu oraz podświetlona tablica rejestracyjna, światła pozycyjne tylne, światła przeciwmgłowe tylne, odblaski tylne w kształcie trójkąta oraz odblaski przednie i boczne w kształcie innym niż trójkąt. Warto poszukać miejsca, w którym uda się nam od razu zakupić cały zestaw lamp. Z taką ofertą przychodzi do Ciebie strona rydwan-czesci.eu, gdzie znajdziesz wszystkie najbardziej potrzebne i najważniejsze akcesoria, dzięki którym możesz wyruszać na drogę! Nie zastanawiaj się za długo i zaufaj ludziom, którzy dokładnie znają się na rzeczy. Nie przepłacaj, zainwestuj i bez wyrzutów sumienia wykorzystuj swoją przyczepę!