Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności Technologie

Motorola Solutions poszerza ofertę mobilnych rozwiązań wideo o kamerę nasobną z obsługą LTE

Motorola Solutions V500

Nowa kamera V500 umożliwia strumieniową transmisję wideo i lokalizację na żywo, zwiększając świadomość, bezpieczeństwo i wydajność na pierwszej linii działań.

Firma Motorola Solutions (NYSE: MSI) zaprezentowała dziś kamerę nasobną V500 z obsługą LTE, najnowszy produkt z mobilnych rozwiązań wideo, który zapewnia dostarczanie kluczowych informacji w terenie w czasie rzeczywistym do szybkiego reagowania w sytuacjach kryzysowych. Kamera nasobna V500 umożliwia ratownikom przesyłanie strumieniowe obrazu na żywo oraz lokalizacji do centrum zarządzania, aby osoby zarządzające mogły lepiej zrozumieć zdarzenia, a dzięki temu szybko i skutecznie reagować. V500 usprawnia także przepływ dokumentów dowodowych poprzez przesyłanie materiału filmowego w oparciu o LTE i upraszcza administrację poprzez zdalną obsługę przy użyciu sieci komórkowych.

Zespoły pierwszej linii stoją w obliczu bardzo stresujących sytuacji, ich uwaga musi być całkowicie skupiona na aktualnym zdarzeniu – mówi Jeremiah Nelson, corporate vice president, Response, Reporting & Evidence at Motorola Solutions. V500 zapewnia pracownikom centrum zarządzania „wgląd w sytuację”, dzięki czemu mają oni jasność co się dzieje, dzięki czemu mogą nie tylko wysłać odpowiednią pomoc, ale także zarejestrować zapis kluczowych zdarzeń. Teraz wszyscy, od techników IT po osoby zajmujące się dowodami, mogą również korzystać z tej zaawansowanej łączności LTE, uzyskując dostęp do materiału filmowego zaraz po zarejestrowaniu i zarządzając kamerami z dowolnego miejsca – dodaje Jeremiah Nelson.

Nowa kamera nasobna zapewnia wysokiej jakości zapis obrazu i dźwięku oraz jest wyposażona w opcjonalną funkcję nagrywania przed i po, dzięki czemu każda interakcja jest rejestrowana od początku do końca. Podobnie jak pozostałe produkty z oferty mobilnych materiałów wideo Motorola Solutions, kamera nasobna V500 korzysta z oprogramowania do zarządzania dowodami VideoManager, które umożliwia bezpieczne przetwarzanie, przechowywanie i udostępnianie dowodów lokalnie lub w chmurze. Ponadto V500 integruje się z ekosystemem technologii Motorola Solutions, od radiowych i samochodowych systemów wideo po rozwiązania do centrum zarządzania, a także czujnikami Holster Aware Bluetooth, które mogą aktywować nagrywanie wideo i transmisję na żywo, jeśli funkcjonariusz wyciągnie broń.

Firma analityczna Frost & Sullivan przyznała niedawno firmie Motorola Solutions nagrodę Global Product Leadership Award 2023 na światowym rynku kamer nasobnych. Po dokładnej ocenie rynku globalnego firma analityczna uznała, że systemy kamer nasobnych firmy Motorola Solutions przewyższają rozwiązania konkurencyjne.

Dla organów ścigania i pracowników ochrony kamery noszone na ciele są dziś niezbędnym narzędziem do rejestrowania dowodów i zapewniania przejrzystości. Spodziewamy się, że ich wykorzystanie będzie stale rosło – mówi Elizabeth Whynott, Frost & Sullivan best practices research analyst. Kamery nasobne firmy Motorola Solutions są kosztowo efektywne, łatwe w użyciu i doskonale integrują się z istniejącymi technologiami bezpieczeństwa publicznego – dodaje Elizabeth Whynott.

 Firma Motorola Solutions w dalszym ciągu dokonuje znaczących inwestycji w udoskonalanie kompleksowej oferty produktów do zabezpieczeń wideo oraz produktów do zarządzania dowodami cyfrowymi, dzięki czemu organizacje na całym świecie mogą wykorzystywać jak najwięcej informacji do podejmowania najlepszych możliwych decyzji.

Informacje o rozwiązaniach Motoroli

Motorola Solutions stawia na bezpieczniejsze rozwiązania. Budujemy i łączymy technologie, które pomagają chronić ludzi, mienie i miejsca. Nasze rozwiązania umożliwiają współpracę między agencjami bezpieczeństwa publicznego a przedsiębiorstwami, która ma kluczowe znaczenie dla proaktywnego podejścia do bezpieczeństwa. Dowiedz się więcej o tym, jak dbamy o bezpieczniejsze społeczności, bezpieczniejsze szkoły, bezpieczniejsze szpitale i bezpieczniejsze firmy – bezpieczniej wszędzie – na stronie www.motorolasolutions.com.