Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności Technologie

Motorola Solutions przejmuje firmę Silent Sentinel, dostawcę wyspecjalizowanych kamer dalekiego zasięgu

Motorola Solutions_Silent Sentinel

Firma Motorola Solutions (NYSE: MSI) przejęła Silent Sentinel, dostawcę specjalistycznych kamer dalekiego zasięgu, z siedzibą w Ware w Wielkiej Brytanii.

Zaprojektowane do pracy w najtrudniejszych warunkach, wytrzymałe kamery termowizyjne Silent Sentinel zapewniają wyraźną widoczność w złożonych i ekstremalnych warunkach związanych z infrastrukturą wojskową, lotniczą, morską i krytyczną. Wyposażone w bardzo dokładne funkcje wykrywania, kamery Silent Sentinel mogą identyfikować anomalie z odległości do 20 mil (30 km), aby rozszerzyć obszar bezpieczeństwa i zapewnić szybszą, bardziej świadomą reakcję.

„Kamery dalekiego zasięgu umożliwiają zaawansowany wgląd w dane, które mogą chronić ludzi i infrastrukturę” – mówi Mahesh Saptharishi, wiceprezes wykonawczy i dyrektor ds. technologii. Dzięki Silent Sentinel poszerzamy naszą ofertę związaną z zabezpieczeniami wideo, aby wspierać najważniejsze operacje i branże na całym świecie” – dodaje Mahesh Saptharishi.

To przejęcie uzupełnia portfolio stacjonarnych kamer wideo firmy Motorola Solutions, poszerzając jej zasięg wśród klientów z sektora rządowego i klientów z infrastruktury krytycznej oraz wzmacniając jej pozycję jako światowego lidera w dziedzinie kompleksowych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa wideo.

„W imieniu zespołu Silent Sentinel, chciałbym przekazać, że jesteśmy podekscytowani możliwością dołączenia do Motorola Solutions” – mówi Paul Elsey, dyrektor zarządzający Silent Sentinel. „Z niecierpliwością czekamy na rozwój portfolio Motorola Solutions, firmy wiodącej w branży i oferującej zaawansowane rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa wideo, które będą wspierać naszych klientów w najbardziej wymagających środowiskach” – dodaje Paul Elsey.

Szczegółowe warunki transakcji nie są ujawnione.

_______________________________________________________________________

O firmie Motorola Solutions

Motorola Solutions jest światowym liderem w dziedzinie bezpieczeństwa publicznego i ochrony przedsiębiorstw. Nasze rozwiązania w zakresie naziemnej łączności ruchomej, zabezpieczeń wideo i kontroli dostępu oraz oprogramowania dla centrów dowodzenia, wspierane przez usługi zarządzania i wsparcia, tworzą najbardziej zintegrowany ekosystem technologiczny, dzięki któremu społeczności stają się bezpieczniejsze, a przedsiębiorstwa zachowują produktywność i bezpieczeństwo. W firmie Motorola Solutions wprowadzamy nową erę w bezpieczeństwie publicznym i ochronie. Więcej można się dowiedzieć na stronie www.motorolasolutions.com.