Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności Technologie

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

Niemieckie Siły Zbrojne jako pierwsze wykorzystują nowe możliwości urządzenia MXP7000 najnowszej generacji

Motorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE, zwiększając świadomość sytuacyjną, bezpieczeństwo i wydajność pracy w dziedzinie bezpieczeństwa militarnego i publicznego.

Wytrzymałe i bezpieczne urządzenie MXP7000 zapewnia służbom wszechstronny dostęp do funkcji łączności głosowej i transmisji danych, na których polegają w różnych sytuacjach, z jakimi stykają się na co dzień, od zarządzania zadaniami administracyjnymi po koordynację operacji reagowania kryzysowego. Aplikacje na urządzeniu zapewniają jeszcze większą elastyczność, dając użytkownikom możliwość łatwego udostępniania obszernych informacji, takich jak wideo, między osobami w terenie oraz z centralą.

Zintegrowany odbiornik radiowy jest łatwy w obsłudze dzięki 5-calowemu ekranowi dotykowemu z możliwością obsługi w rękawiczkach oraz dużym, czułym przyciskom fizycznym. Może również obsługiwać szerokopasmowy tryb Push-to-Talk (PTT) i udostępniać wideo za pośrednictwem WAVE PTX, niezależnej od dostawcy szerokopasmowej usługi PTT.

Niemieckie Siły Zbrojne polegają na nowym MXP7000

W ramach cyfryzacji operacji lądowych i w celu zapewnienia szybkiej łączności w różnych obszarach w terenie, szybka i niezawodna łączność ma kluczowe znaczenie dla Niemieckich Sił Zbrojnych. Są one pierwszymi, które wdrożyły MXP7000, aby sprostać swoim wymagającym potrzebom dotyczące bezpieczeństwa, wydajności i szybkości reakcji. MXP7000 zapewnia łączność krytyczną, niezbędną dla powodzenia różnorodnych operacji Niemieckich Sił Zbrojnych, a także bezproblemowy dostęp do informacji, których potrzebują, aby poradzić sobie ze złożonością codziennych obowiązków przy jednoczesnym priorytetowym traktowaniu bezpieczeństwa żołnierzy i społeczeństwa.

Organizacje bezpieczeństwa publicznego i wojskowe często muszą stawiać czoło trudnym sytuacjom w odległych i niebezpiecznych środowiskach – powiedział Mark Schmidl, starszy wiceprezes w firmie Motorola Solutions. Zaprojektowaliśmy i opracowaliśmy MXP7000, aby spełnić wysokie wymagania naszych klientów, zapewniając agencjom takim jak Niemieckie Siły Zbrojne łączność głosową o wysokiej odporności na warunki zewnętrzne oraz niezawodny dostęp do krytycznych danych wywiadowczych, których potrzebują do wsparcia każdej misji.

Nowe urządzenie komunikacyjne stanowi ważną część ekosystemu technologii krytycznej firmy Motorola Solutions i można je zobaczyć po raz pierwszy na targach Critical Communications World (CCW) 2022  (21-23 czerwca, Wiedeń, Austria).