Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności

Jakiej pracy najczęściej szukamy? – raport portalu Praca.pl

Portal Praca.pl przeanalizował ogłoszenia zamieszczane na swojej stronie pod kątem ogłoszeń na które najchętniej aplikowali kandydaci oraz ofert które wyświetlają się najczęściej.

Na pierwszym miejscu wśród poszukiwanych Na pierwszym miejscu wśród najczęściej poszukiwanych na Praca.pl pracowników znalazł się sprzedawca. Ogłoszenia na stanowiska sprzedawcy, specjalisty ds. sprzedaży i przedstawiciela handlowego stanowiły 7% wszystkich ogłoszeń zamieszczonych w trzecim kwartale na portalu. W pierwszej 5 nie zabrakło także miejsca na doradców klienta w bankowości i specjalistów do spraw administracyjnych.

Jakiej pracy najczęściej szukaliśmy ?

Pierwsze miejsce wśród ofert cieszących się największym zainteresowaniem zajął obszar pracy biurowej i administracyjnej oraz stanowisk asystenckich ( Asysten/asystentka – średnio 276 odsłon ogłoszenia – 48 CV na jedno ogłoszenie ). 3 miejsce zajmują kandydaci na kierowców ( 130 odsłon 1 ogłoszenia – 10 cv na jedno ogłoszenie ). Ogłoszenia z sektora specjalistów ds. administracyjnych średnio czytano 121 razy ( 40 CV na jedno ogłoszenie ).

Gdzie najłatwiej znaleźć pracę?

W 3Q 2018 roku, jak wynika z raportu portalu Praca.pl najwięcej ogłoszeń zamieszczono w województwie mazowiecki ( 18 procent ). Drugie miejsce należy do województwa śląskiego ( 10 procent ). Zaledwie 3 procent ogłoszeń pochodziło z województwa podlaskiego i świętokrzyskiego. Co ciekawe aż 25 procent ogłoszeń pochodziło z największych miast w Polsce takich jak Warszawa ( 10 procent ), Kraków ( 4 procent ), Wrocław ( 4 procent ), Poznań i Gdańsk ( po 2 procent ).

Przypomnijmy – Stopa bezrobocia w sierpniu wyniosła 5,8 proc. i w porównaniu z lipcem spadła o 0,1 proc. We wrześniu podobnie jak w sierpniu wynosiła 5,8 proc.

Zobacz także: Praca dzięki Linkedin

Powiązane artykuły

Język angielski na rozmowie rekrutacyjnej

teoriabiznesu.pl

Oferta pracy – recepcja

teoriabiznesu.pl

Targi Pracy Kariera IT we Wrocławiu

teoriabiznesu.pl