Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Internet Reklama Technologie

Aplikacje mobilne zawierające oferty pracy

praca

Poniżej przygotowaliśmy listę najpopularniejszych aplikacji służących do poszukiwania ofert pracy. Oto one:

Pracuj.pl – Oferty pracy. Sprawdź, czy nie szukasz
Praca za rogiem
Praca.pl
Gumtree.pl – sprzedaj i kup
LinkedIn
OLX – ogłoszenia lokalne

Pracuj.pl – Oferty pracy. Sprawdź, czy nie szukasz

Aplikacja portalu pracuj.pl należy do jednych z najpopularniejszych programów jakie instalujemy na naszym telefonie w celu znalezienia zatrudnienia.

Wyszukiwarka ofert pracy

Aplikacja umożliwia wyszukanie ofert skierowanych do naszych zainteresowań dzięki czemu nie tracimy czasu na przeglądanie nieinteresujących nas ogłoszeń. Twórcy zadbali także o funkcję umożliwiającą skontrolowanie, czy nasze CV dotarło i zostało otworzone przez potencjalnego pracodawcę. Powiadomienia poinformują nas także o tym, czy rekrutacja na dane stanowisko została już zakończona.
Kolejną funkcją jest geolokalizacja umożliwiająca przeglądanie ofert w najbliższej okolicy. Wiele aplikacji stosuje tą metodę, aby umożliwić jeszcze wygodniejsze przeglądanie ofert pracy. Ogłoszenia o pracę zamieszczone w aplikacji „Pracuj.pl – Oferty pracy. Sprawdź, czy nie szukasz” mogą zawierać także oferty z informacją, że pracodawca nie wymaga CV oraz jakie średnie wynagrodzenie oferują inni pracodawcy na tym stanowisko.
Podobnie jak inne aplikacje, Pracuj.pl umożliwia po zalogowaniu zapisanie swojego CV, które możemy z łatwością wysłać do innego pracodawcy bez konieczności ponownego udostępniania go z dysku.

Powiadomienia i podpowiedzi

Aplikacja powiadomi nas o ofercie pracy, która spełnia nasze oczekiwania. Podpowie także, jakie oferty pracy mogą być dla nas ciekawe. Indywidualne dopasowanie powiadomień nie pozwoli przegapić nam interesującej oferty pracy.

Naszym zdaniem aplikacja ta zawiera bardzo dużo interesujących funkcji i doskonale dopasowuje się do użytkownika. Oferty pracy są na bardzo wysokim poziomie, a firmy które je tam dodają są zweryfikowane.
Ostatnia aktualizacja aplikacji 15 stycznia 2019

Rozmiar aplikacji 19M
Instalacje ponad 1 000 000
Aktualna wersja aplikacji4.21.2
Wymaga Androida 4.4 i nowsze

Praca za rogiem

Praca za rogiem to ostatnio bardzo popularna aplikacja, o której wzmianki ukazują się praktycznie wszędzie. Jej atutem ma być pomoc w znalezieniu zatrudnienia w naszej okolicy. Wyszukiwarka pomaga określić dokładne miejsce w jakim chcemy znaleźć zatrudnienie, a odpowiednie ustawienie odległości pozwoli zminimalizować koszt i czas dojazdu do pracy.

Podstawowe parametry

Dzięki lokalizacji aplikacja pokazuje oferty pracy blisko nas
Dopasowuje oferty pracy do parametrów wyszukiwania
Informuje o nowych ofertach pracy na podstawie wcześniej ustalonych przez nas parametrów
Za pomocą mapy wskazuje najbliższego pracodawcę
Pozwala na złożenie CV z poziomu aplikacji

Ostatnia aktualizacja 28 lutego 2019
Rozmiar 12M
Instalacje ponad 1 000 000
Aktualna wersja 3.4.3
Wymaga Androida 4.1 i nowsze

Praca.pl

Aplikacja Praca.pl pozwala wygodnie przeglądać oferty pracy oraz wysłać CV. Posiada intuicyjną wyszukiwarkę i pozwala przeglądać najnowsze oferty wybranie na podstawie naszych upodobań tuż pod wyszukiwarką. Umożliwia zapisanie interesujących ofert na później. Dzięki rejestracji w systemie możemy uzupełnić nasz profil oraz dodać CV. Dzięki wcześniej ustalonym kryteriom otrzymamy powiadomienia push na temat insertujących nas ofert pracy. Aplikacja Praca.pl posiada polską i angielką wersję językową.
Naszym zdaniem aplikacja doskonale nadaje się do przeglądu ofert pracy. Stanowi obszerną bazę, a strona internetowa dodatkowo zawiera artykuły pomagające poznań rynek pracy.

Ostatnia aktualizacja 27 sierpnia 2018
Rozmiar aplikacji 9,7M
Instalacje ponad 50 000
Aktualna wersja aplikacji 1.0.3
Wymaga Androida 4.1 i nowsze

Gumtree PL – sprzedaj i kup

Aplikacja Gumtree PL – sprzedaj i kup to kolejny portal ogłoszeniowy, który pozwoli znaleźć pracę. Przygotowana aplikacja ma za zadnie przedstawić te oferty w wygodny sposób na naszym smartfonie. Wyświetlane anonse pochodzą od różnych pracodawców, których prezentacja nie jest tak obszerna jak w wypadku aplikacji mobilnych portali pracuj.pl i praca.pl.

Ostatnia aktualizacja 19 grudnia 2018
Ponad 100 000 instalacji

Linkedin

Aplikacja Linkedin pozwala na zbudowanie profilu zawodowego, dzięki czemu nasza osoba może zostać zauważona przez potencjalnego pracodawcę. Osiągnięcie statusu specjalisty w jakiejś dziedzinie może zająć trochę czasu i jest równoznaczne z aktualizacją profilu o nowe artykuły, poradniki czy certyfikaty. O tym co to jest Likedin można przeczytać w specjalnie przygotowanym artykule znajdującym się naszej stronie.
Portal Linkedin to inaczej wirtualne CV, o które jeżeli odpowiedni zadbamy pomoże nam znaleźć nową pracę.

Ponadto aplikacja umożliwia:

Otrzymywanie aktualizacji osób, autorów publikacji i firm, które mają znaczenie dla naszego zawodowego sukcesu.
Budowanie marki zawodowej
Rozwijanie sieci kontaktów
Obserwowanie interesujących firm

OLX.pl – ogłoszenia lokalne

Aplikacja OLX.pl – ogłoszenia lokalne podobnie jak Gumtree.pl posiada w swojej bazie ogłoszenia nie tylko związane z pracą. Umożliwia przeglądanie ofert z podziałem na dzielnice, miasta i województwa. Pomimo tego, że jest ogólnopolski portal ogłoszeniowy, doskonale przystosowana jest do przedstawienia ofert pracy,. Przeglądanie ofert jest bardzo wygodne, a na interesującą nas ofertę możemy wysłać wcześniej zaimportowane do programu CV.
OLX.pl umożliwia przeglądanie wysłanych wiadomości, w tym informację o statusie doręczenia i otworzenia naszej aplikacji. Jest to doskonała baza dla osób szukających zarówno pracy dorywczej jak i na stałe.

Ostatnio aplikację zaktualizowano 22 lutego 2019
Rozmiar aplikacji 17M
Instalacje ponad 10 000 000

Zobacz także bankowe aplikacje mobilne, w których przedstawiamy najważniejsze funkcje aplikacji przygotowanych przez banki.

Powiązane artykuły

Aplikacja Too Good To Go – Jeść, oszczędzać i chronić planetę – wszystko jednocześnie

teoriabiznesu.pl

Niskie dochody i wstrzymane rekrutacje. Pandemia zmienia rynek pracy na niekorzyść pracownika

teoriabiznesu.pl

Jakiej pracy szuka „Pokolenie Z”?

teoriabiznesu.pl