Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności

Startuje trzecia edycja Kręci Nas Recykling – proekologicznej kampanii Oponeo.pl

Kreci Nas Recykling Baner

Już po raz trzeci Oponeo.pl, we współpracy z ekologiem Dominikiem Dobrowolskim, będzie promować wiedzę o prawidłowej utylizacji i recyklingu opon podczas ogólnopolskiej kampanii proekologicznej Kręci Nas Recykling.

Kampania Kręci Nas Recykling rozpoczyna się 21 marca, czyli w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, a kończy 22 kwietnia – w Dzień Ziemi. W tym symbolicznym okresie Oponeo.pl, we współpracy z ekologiem Dominikiem Dobrowolskim oraz lokalnymi społecznościami, organizuje ponad 50 akcji sprzątania terenów zielonych w różnych zakątkach Polski. Pod hasłem #ZmieniamyOtoczenieNaLepsze parki, lasy, rzeki i jeziora zostaną oczyszczone z zalegających w nich odpadów, w tym z porzuconych opon. Jednocześnie prowadzona będzie kampania edukacyjno-informacyjna na temat prawidłowej utylizacji i recyklingu opon.

Kierowcy mogą dołączyć do przedsięwzięcia przy okazji wiosennej wymiany opon. Klienci Oponeo.pl, którzy w czasie trwania kampanii Kręci Nas Recykling skorzystają z opcji dostawy z montażem w serwisie partnerskim oznaczonym symbolem akcji, mają możliwość bezpłatnego zostawienia zużytego ogumienia w warsztacie.

Wspólnie zmieniamy otoczenie na lepsze

Firma za każde 4 opony zebrane w ten sposób między 21.03 a 22.04 posadzi 1 drzewo. Tegorocznym celem jest rekordowe 4000 sadzonek. W ubiegłych latach uzupełniono drzewostan m.in. w powiecie tucholskim, gdzie w 2017 r. huragan zniszczył duże obszary leśne.

– Łącznie podczas dwóch poprzednich edycji Kręci Nas Recykling zebraliśmy 78 ton odpadów i niemal 26,5 tys. sztuk zużytych opon. W efekcie posadziliśmy w sumie 6604 drzewa. W tym roku chcemy osiągnąć jeszcze więcej, a dzięki rosnącemu zaangażowaniu lokalnych społeczności jest to realne – mówi Iza Maciejko-Osmańska, koordynatorka kampanii.

Partnerem strategicznym kampanii jest Grupa Recykl S.A. Przetworzy ona część zebranych opon na wysokiej jakości granulat gumowy. Następnie zostanie on przekazany do firmy Rekoplast. Tam powstaną z niego maty sportowe, nadające się do ponownego recyklingu.

Angażująca grywalizacja

W 2023 roku w kampanii po raz pierwszy pojawił się element grywalizacji. W tym również go nie zabraknie.

Zaangażowanie lokalnych aktywistów i wolontariuszy jest naprawdę duże, tylko w zeszłym roku w akcjach wzięło udział ponad 1800 osób. Jako Oponeo.pl chcemy dodatkowo docenić najbardziej aktywne grupy. Przekażemy opony do karetek lub pojazdów ochotniczych straży pożarnych w 10 gminach, gdzie odbędą się najskuteczniejsze akcje sprzątania terenów zielonych – mówi Iza Maciejko-Osmańska.

Konkretne podmioty będą mogli wskazać koordynatorzy i uczestnicy zbiórek, podczas których zebranych zostanie najwięcej odpadów.

Więcej informacji o kampanii Kręci Nas Recykling znaleźć można na stronie: https://www.oponeo.pl/kreci-nas-recykling

Pytania na temat kampanii Kręci Nas Recykling należy kierować doSebastiena Nowickiego na adres mailowy sebastien.nowicki@oponeo.pl lub telefonicznie na numer 511800 011.

OPONEO.PL S.A. zajmuje się sprzedażą online części i akcesoriów do pojazdów samochodowych (głównie opon i felg), działając w Polsce i na zagranicznych rynkach. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i wchodzi w skład Grupy Kapitałowej OPONEO.PL.