Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności Pieniądze

T-Mobile Usługi Bankowe i Bank Pekao S.A. z przelewami BLIK na nr telefonu

co to jest blik

Coraz większa popularność przelewów na telefon BLIK sprawiła, że usługę wprowadzają kolejne instytucje. Należą do nich T-Mobile Usługi Bankowe obsługiwane przez Alior Bank, oraz Bank Pekao S.A. Użytkownicy usługi BLIK, mogą przelewać pieniądze w ten sposób z wykorzystaniem aplikacji mobilnych aż w dziesięciu bankach:

  • Alior Banku,
  • Banku Millennium,
  • Credit Agricole,
  • Getin Banku,
  • ING Banku Śląskim,
  • mBanku,
  • PKO Banku Polskim,
  • Santander Banku
  • Pekao S.A.

Przelewy na numer telefonu BLIK są bezpłatne

Zobacz także: Co to jest BLIK?

Przelewy na numer telefonu BLIK w T-Mobile Usługi Bankowe

T-Mobile Usługi Bankowe to dziesiąta już instytucja, która za pomocą aplikacji mobilnej umożliwia przelew na numer BLIK. Dzięki temu, użytkownik nie musi znać numeru konta odbiorcy, tylko jego numer telefonu.
– Liczymy, że ta usługa stanie się jeszcze bardziej popularna wśród użytkowników aplikacji bankowych. (…). Do września tego roku klienci zrealizowali blisko 11 milionów takich transakcji. Nie mamy więc wątpliwości, że także klienci T-Mobile Usługi Bankowe docenią wygodę i szybkość przelewów na numer telefonu BLIK – mówi dyrektor departamentu rozwoju produktu Polskiego Standardu Płatności, operatora BLIKA.

Usługi bankowe T-Mobile, są systematycznie rozwijane od października 2016 roku. Bankowa aplikacja mobilna wskaże, które osoby korzystają z przelewów na telefon BLIK.

Jak podkreśla Menedżer Zespołu T-Mobile Usługi Bankowe – „Przelew jest natychmiastowy, nawet w weekendy i święta, co oznacza, że pieniądze trafiają do odbiorcy w czasie rzeczywistym. W dodatku, nie pobierana jest za niego opłata, jak przy zwykłych przelewach natychmiastowych..”

Przelewy na numer telefonu BLIK w Banku Pekao S.A.

Instytucją, która wprowadziła przelewy na numer telefonu BLIK nieco wcześniej niż T-Mobile Usługi Bankowe, jest Bank Pekao S.A.

Czasy, kiedy do przekazania pieniędzy drugiej osobie trzeba było znać długi numer rachunku, a odbiorca otrzymywał pieniądze po minimum kilku godzinach lub dopiero następnego dnia, odchodzą w przeszłość. (…) Blik oferuje takie rozwiązanie i staje się ono praktycznie powszechne z chwilą udostępnienia przez Bank Pekao S.A. – mówi Wiceprezes Polskiego Standardu Płatności, operatora BLIKA.

Bank Pekao S.A. od 2018 roku udostępnia coraz to nowe funkcje BLIKA. Klienci banku do tej pory mogli wypłacać i wpłacać pieniądze za pomocą bankomatów i wpłatomatów oraz płacić w sklepach za pomocą kodu BLIK.

Zobacz: Co to jest wpłatomat?

“Nośnikiem” najbardziej innowacyjnych rozwiązań bankowych są najczęściej aplikacje mobilne. W Banku Pekao S.A. wdrażamy usługi i produkty, które są dla klientów wygodne, potrzebne i łatwe. Wdrożenie przelewów BLIK na telefon sprawia, że możemy poszczycić się najszerszą na rynku ofertą w tym zakresie.” – ocenił Dyrektor Departamentu Innowacji i Płatności z Banku Pekao S.A.

źródło: Polski Standard Płatności

Powiązane artykuły

Poczta Polska: płatność BLIK utrzymała wysoką dynamikę wzrostu w lutym br.

teoriabiznesu.pl

Za jazdę Uberem zapłacimy BLIKiem

teoriabiznesu.pl

Kilka lat z niskimi stopami procentowymi

teoriabiznesu.pl