Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności Technologie

T-Mobile uruchamia 5G – komercyjną sieć nowej generacji

5G w tmobile

Od 9 czerwca klienci T-Mobile będą mogli korzystać z sieci 5G, dzięki czemu otrzymają dostęp do najnowszej generacji internetu.

Zasięg sieci 5G w T-Mobile

Jak podaje operator, 1600 stacji bazowych zapewni dostęp do technologii 5G aż 6 milionom osób.

„Dziś z dumą ogłaszam komercyjne uruchomienie sieci 5G w T-Mobile. Nie chcemy czekać na to, co przyniesie przyszłość, tylko ją tworzyć. Dlatego już teraz dajemy naszym klientom możliwość stania się częścią pierwszego etapu tej rewolucji technologicznej i przyłączenia się do 5G. Nie ograniczamy się do jednego, niewielkiego obszaru, a uruchamiamy usługę w szerokiej skali”
– powiedział Andreas Maierhofer, Prezes Zarządu T-Mobile Polska.

Technologia 5G pomoże w pracy zdalnej, nauce, telemedycynie, ale także w rewolucji gospodarczej, której efektem będzie powstawanie nowych sektorów, firm i miejsc pracy będących ważnym elementem rozwoju całego społeczeństwa. 5G to także nowe możliwości w zakresie rozrywki i spędzania czasu.
Nowoczesna infrastruktura internetowa pomoże jeszcze lepiej funkcjonować cyfrowo zaawansowanym przedsiębiorstwom, wykorzystującym internet do swojej codziennej pracy.

Od jutra do sieci 5G przyłączą się mieszkańcy Warszawy i okolic, Łodzi, Krakowa, Poznania, Wrocławia, Płocka, Opola, Częstochowy, Rzeszowa, Bielsko-Białej, Kielc oraz Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Do końca czerwca zasięgiem objęte będzie 46 miast i miejscowości co daje około 6 milionów mieszkańców.

Wystarczy urządzenie z obsługą 5G

Jak wyjaśnia T_Mobile, aby przyłączyć się do sieci 5G na terenie wyżej wymienionych miast, wystarczy posiadać urządzenie obsługujące ten standard. Czyli jakich?

Urządzenia te musza działać w technologii piątej generacji z wykorzystaniem częstotliwości 2100 MHz. Użytkownik musi dodatkowo posiadać dowolny z oferowanych od września 2019 roku plan taryfowy dla klientów indywidualnych lub taryfę MagentaBIZNES.

Dostęp do sieci 5G jest w tej chwili bezpłatny.

Zobacz także: Co to jest Wi-FI?

Powiązane artykuły

Telefon dla biznesmena – 3 niezawodne propozycje

teoriabiznesu.pl

Plus rozszerza zasięg 5G – technologia opanowuje Polskę

teoriabiznesu.pl

T-Mobile Usługi Bankowe i Bank Pekao S.A. z przelewami BLIK na nr telefonu

teoriabiznesu.pl