Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Blisko ludzi

Personalizowany prezent – podaruj bliskiej osobie coś wyjątkowego i niepowtarzalnego

prezent

Wręczenie personalizowanego upominku to idealny sposób, aby pokazać, że obdarowana osoba jest dla Ciebie ważna i że zależy Ci na podtrzymaniu relacji z nią. Sposobów na stworzenie tak unikalnego prezentu jest kilka. Podpowiadamy, dlaczego warto kupić taki podarunek i co może pełnić jego rolę.

Czym wyróżnia się personalizowany prezent?

Na wstępie warto wyjaśnić, czym jest personalizowany prezent. To praktyczny gadżet albo przedmiot o wartości symbolicznej wyposażony w grawer lub inny unikalny element. Personalizacja sprawia, że dana rzecz jest jedyna w swoim rodzaju i nabiera osobistego charakteru. Upominek można uzupełnić m.in. o:

 • nadruk z imieniem lub ksywką osoby, która ma go otrzymać;
 • fotografię — może być to np. wspólne zdjęcie z Twoim przyjacielem czy członkiem rodziny;
 • karykaturę;
 • grafikę przedstawiającą np. hobby osoby, która ma być obdarowana.

Pomysłów może być wiele. W dużej mierze wszystko zależy od możliwości sklepu, w którym zamawiasz podarunek i od Twojej wyobraźni.

Dlaczego warto zdecydować się na personalizowany prezent?

Jeśli już wiesz, czym wyróżnia się personalizowany prezent, warto wspomnieć, z jakich powodów warto go podarować bliskiej osobie. Przede wszystkim dlatego, że jest to unikalny i osobisty podarunek, który ucieszy osobę obdarowaną i pokaże jej, że jest dla Ciebie bliska i wyjątkowa. W ten sposób okażesz jej wdzięczność za waszą relację i pokażesz, że Ci na niej zależy. Należy też dodać, że taki upominek zapadnie na długi czas w jej pamięci i nie zostanie szybko porzucony. Stąd warto się na niego zdecydować. Jeśli jednak nie wiesz, co może stanowić jego podstawę, chętnie podsuniemy Ci kilka pomysłów.

Personalizowany prezent — co można kupić?

W sklepach internetowych znajdziesz tysiące pomysłów na personalizowany prezent. Na pewno udanym upominkiem będzie uniwersalny gadżet, taki jak:

 • koszulka;
 • kubek np. termiczny;
 • torba bawełniana;

Można też obrać konkretne kryterium takie jak:

 • okazja;
 • osobowość;
 • hobby lub zawód;
 • relacje rodzinne lub miłosne z osobą, której chcesz wręczyć prezent.

W tym przypadku pomysłów jest bardzo wiele: np. na walentynki można kupić misia pluszowego, dla dziadka zestaw narzędzi, dla cukiernika torbę bawełnianą nawiązującą do jego zawodu lub pasji, a dla imprezowicza szklankę na whisky. Taki upominek będzie idealnie dopasowany do osoby, której go wręczysz.

Samodzielnie stwórz personalizowany prezent — kreator nadruków

Jeśli nie znajdziesz idealnego personalizowanego prezentu, możesz skorzystać z kreatora nadruków dostępnego na stronach internetowych wielu sklepów z upominkami. Jego obsługa jest bardzo prosta i intuicyjna. Do stworzenia unikalnego projektu warto użyć fotografii lub grafiki z zasobów Internetu. Aby ułatwić sobie zadanie, polecamy skorzystanie z gotowych szablonów. W ten sposób szybko stworzysz unikalny nadruk związany z bliską Ci osobą. Ograniczyć Cię może tylko wyobraźnia.

Podsumowując, jeśli marzysz, aby podarować znajomemu lub komuś z rodziny wyjątkowy prezent, to personalizowany upominek będzie idealnym rozwiązaniem.