Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Eventy

Dni Budownictwa i Architektury

Dni Budownictwa i Architektury

Gospodarcze napięcie jakie zafundowała nam zeszłoroczna pandemia, nie odbiło się znacząco na sytuacji finansowej w branży budowlanej. Wiele firm określa sytuację finansową jako znakomitą.

  • Jak długo będzie tak dobrze, czy możemy spodziewać się tąpnięcia, a może jednak sektor budownictwa wyjdzie obronną ręką i nie zejdzie na „minus”?
  • Na jakie rozwiązania, technologie i ulepszenia stawiać w tych „ciekawych” czasach?
  • Czy warto inwestować w budownictwo?

Dni Budownictwa i Architektury

Od 1 do 4 lutego odbędą się Dni Budownictwa i Architektury, wydarzenie przedstawiające aktualne dane na temat kondycji branży, a także prognozy na najbliższą przyszłość.

Termin wydarzenia nie jest przypadkowy, ponieważ w tym samym tygodniu, w Poznaniu, miały się odbyć Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA. W związku z pandemią i odwołaniem centów, wydarzenie to odbędzie się 23-26 listopada 2021 roku.

Dni Budownictwa i Architektury zorganizowane zostanie w formule online.

1 lutego wystartuje III edycja Forum Gospodarczego Budownictwa Build 4 Future organizowana wspólnie przez Polski Związek Pracodawców Budownictwa i Grupę MTP.

Program

Ciekawie zapowiada się dyskusja na temat nowych technologii w budownictwie. Dowiemy się co oznacza określenie Przemysł 4.0 i sprawdzimy jak w obecnym czasie nabiera ono rozpędu. Eksperci przedstawią także możliwością automatyzacji, cyfryzacji i robotyki.

Forum Build 4 Future będzie także okazją, aby przyjrzeć się bliżej tematyce nowoczesnej prefabrykacji, jako odpowiedzi na wyzwania stawiane dziś współczesnemu budownictwu. Wielkowymiarowe elementy budowlane ponownie zyskują uznanie rynku choćby ze względu na jakość, wygodę i szybkość prac, większe uniezależnienie od warunków pogodowych czy także precyzji wymiarowej konstrukcji obiektu i jego elementów.

W drugim dniu usłyszymy przemówienia dotyczące budownictwa infrastrukturalnego, a także dowiemy się, które segmenty w budownictwie i infrastrukturze mają największe szanse na wzrost aktywności inwestycyjnej.

Poza tym usłyszymy odpowiedzi na takie pytania jak:

  • Jakie są finansowe ryzyka budownictwa w Polsce w niepewnym czasie na rynku finansowym?
  • Jakie są sposoby na efektywne finansowanie sektora budowlanego?
  • Czy relacje instytucji finansowych
  • z wykonawcami inwestycji są na odpowiednim poziomie?

Współorganizatorami Forum Build 4 Future są Grupa MTP oraz Polski Związek Pracodawców Budownictwa, a wśród partnerów merytorycznych i branżowych znajdują się m.in. Polski Związek Firm Deweloperskich, Polski Klaster Budownictwa, Stowarzyszenie „Energooszczędne Domy Gotowe”, Polska Izba Inżynierów Budownictwa, Polska Izba Budownictwa oraz Związek „Polskie Okna i Drzwi”.

Sponsorami wydarzenia są firmy: Pozbruk, Sipur.

Transmisja Forum odbędzie się na żywo poprzez platformę PPV i będzie dostępna bezpłatnie po wcześniejszej rejestracji. Więcej informacji na stronie Internetowej wydarzenia www.build4future.pl.

Powiązane artykuły

20 tysięcy osób obejrzało już Konferencję online – Logistyka po ataku koronawirusa.

teoriabiznesu.pl

National Sales Congress – Czym jest innowacyjne podejście do sprzedaży?

teoriabiznesu.pl

Kongres MOVE – Liderzy elektromobilności powracają do Poznania –

teoriabiznesu.pl