Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności Eventy

 W Poznaniu 23-24 maja odbędzie się hackathon dla studentów – do zdobycia 10 000 zł

NEF

W Poznaniu zaproszono studentów na hackathon z pulą nagród w wysokości 10 000 złotych

23-24 maja w Poznaniu firma produktowo-technologiczna SOFTSWISS razem z poznańskim Smart City przeprowadzi hackathon dla studentów i młodych specjalistów z branży IT. Będzie to konkurs zespołowy, w którym uczestnicy będą myśleć kreatywnie nad pomysłami dla miasta.

Na koniec uczestnictwa w hackatonie każdy zespół zaprezentuje swój projekt. Zwycięzca, którego pomysł spotka się z największym zainteresowaniem i otrzyma najwyższą ocenę od profesjonalnego jury, otrzyma od organizatorów nagrodę w wysokości 10 000 zł. Drugie miejsce wyceniono na 7 500 zł, a trzecie na 5 000 zł.

Do wypróbowania swoich sił w hackathonie zaproszono studentów uczelni technicznych i specjalistów z zapleczem technicznym w wieku do 30 lat. Wystarczy zebrać zespół liczący 2-5 osób i pozostawić swoje zgłoszenie na stronie internetowej hackathonu do 21 maja.

Zgodnie z regułami hackathonu każdy zespół będzie miał równo 24 godziny na opracowanie swojego pomysłu. Tematyką imprezy będzie ekologia. Jako zadanie uczestnicy będą musieli zaprezentować swoje rozwiązania dotyczące tworzenia platformy online do segregacji śmieci.

Platformę trzeba zaprojektować w taki sposób, żeby wyszedł interaktywny i edukacyjny projekt z pożyteczną treścią, na którym goście będą się dowiadywać wszystkiego o zasadach segregacji odpadów domowych, grafikach wywozu śmieci przez służby komunalne oraz o innych działaniach w tym temacie. Czym zapełnić platformę, jak sprawić, by była oryginalna i użyteczna dla mieszkańców miasta — na tym właśnie będzie polegało zadanie uczestników.

Podczas burzy mózgów każdy zespół będzie mógł otrzymać pomoc mentorską od programistów z SOFTSWISS oraz specjalistów Smart City Poznań, którzy zajmują się edukacją ekologiczną w dziedzinie odpadów domowych oraz opracowaniem i wdrażaniem rozwiązań dla miasta.

Każdy uczestnik hackathonu będzie mógł bezpłatnie odwiedzić konferencję CEE Congress & Metropolitan IT Summit, na której będzie się odbywać ceremonia nagradzania zwycięzców.

SOFTSWISS – międzynarodowa firma produktowo-technologiczna z 10-letnim doświadczeniem i z oficjalnymi oddziałami w Polsce, na Malcie, w Gruzji i na Białorusi. Liczba pracowników spółki wynosi ponad 1400 osób. SOFTSWISS jako pierwsza firma na świecie stworzyła rozwiązanie do pracy z kryptowalutami w branży rozrywek online.

W 2022 roku firma otrzymała nagrodę SIGMA Europe w kategorii „Miejsce pracy roku” i nagrodę SIGMA CIS w kategorii Best affiliate tracking software. W 2021 roku SOFTSWISS została wyróżniona nagrodami w kategoriach „Najlepsza firma roku pod względem obsługi klienta” na International Gaming Awards (IGA) i „Najlepsza obsługa klientów roku” na Starlet Awards. Pracownicy SOFTSWISS byli zwycięzcami w kategoriach „Liderstwo”, „Produkty i innowacje” i „Pracownik roku”.