Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

4 ciekawe pomysły na własny biznes

pomysły na biznes

W tym artykule znajdziesz kolejne pomysły jak wykorzystać swoje zdolności czy pasje w dobrze prosperujący biznes!

Zostań artystą

Potrafisz malować, haftować a może rzeźbić? Jeśli jesteś utalentowany w dowolnej dziedzinie sztuki, nie zmarnuj tego. Nawet jeśli wydaje Ci się to przeciętnym hobby, w Internecie możesz znaleźć wielu zainteresowanych kupnem Twoich dzieł.

Nie potrzebujesz do tego żadnego wykształcenia, jednakże szkolenia czy warsztaty u zdolnych artystów pozwolą Ci rozwinąć skrzydła. Jedyną inwestycją będzie zakup niezbędnych materiałów w zależności od sztuki, jaką tworzysz.

Początkujący artysta może reklamować i sprzedawać swojego prace w mediach społecznościowych lub na portalach aukcyjnych- Allegro, OLX czy Desa. Warto również skontaktować się z lokalnym domem kultury, które może umożliwić Ci wystawę Twoich prac, a tym samym rozgłos i zainteresowanie. Budowanie renomy i wycena dzieł na wysokie kwoty są jednak trudne, wymagają dużo czasu i wytrwałości. Świat sztuki jest bardzo dynamiczny, a mało znani artyści mają trudności by w nim zaistnieć z powodu ogromnej konkurencji ze strony profesjonalistów i amatorskich twórców.

Wizażysta to dobry pomysł na biznes

Wiele kobiet codziennie nakłada na twarz make-up. Dlaczego czynność, którą wykonujesz tak często nie przerodzić w prawdziwy biznes? Wizażysta zawodowo wykonuje makijaże czy charakteryzacje. Na takie usługi decydujemy się zazwyczaj przed ważnymi uroczystościami, ale specjaliści od makijażu znajdą również zatrudnienie na sesjach zdjęciowych lub planach filmowych.

Nawet jeśli bardzo dobrze znasz się na kosmetykach i potrafisz świetnie ich używać warto zdobyć formalne wykształcenie w tym zawodzie. Dostępnych jest także wiele kursów, szkoleń i warsztatów z profesjonalistami, ale możesz skorzystać z samouczków. W tej branży musisz być dobrze zorientowany w najnowszych trendach i nowościach kosmetycznych, ale również nie zapominać o uwielbianych przez wielu klasycznych makijażach.

Cenione przez klientów jest dobra jakość stosowanych przez Ciebie produktów, dlatego zadbaj, by były to różnorodne profesjonalne i polecane marki. Na początku najlepszym pomysłem będzie przyjmowanie klientów w domu bądź z dojazdem do nich, a z czasem możesz pomyśleć o własnym salonie.

Wypromuj swój biznes w mediach społecznościowych. Regularne publikacje makijaży przyciągną zainteresowanie klientów. Pomocne będzie nawiązanie współpracy z lokalnymi firmami, które są powiązane z imprezami okolicznościowymi- kwiaciarnie, krawcowe, agencje eventowe czy sale bankietowe. Sposobem na dodatkowy zarobek w tym zawodzie jest hurtowy zakup produktów i sprzedaż klientom.

Sport dla każdego

Jesteś energiczny, wysportowany i nie wyobrażasz sobie siedzenia 8 godzin w biurze? Jeżeli masz zamiłowanie do sportu i lubisz dzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami z innymi- zostań instruktorem sportu. Zatrudnienie w tej branży znajdziesz jako trener lokalnych sportowych drużyn lub zawodników indywidualnych, ale możesz także zostać trenerem personalnym lub stworzyć własny klub sportowy.

By zostań trenerem personalnym musisz mieć wysokie zdolności komunikacyjne oraz kwalifikacje trenerskie na poziomie uniwersyteckim lub ukończone kursy. Jeżeli chcesz rozpocząć karierę jako trener danej dyscypliny sportowej musisz być dodatkowo doświadczony w wybranym sporcie.

Wiele klubów fitness oferuje usługi prywatnych trenerów, dlatego łatwo znajdziesz zatrudnienie w branży sportowej. Jeżeli jednak pragniesz stworzyć własny biznes,  siłownia to pomysł dla Ciebie. Możesz pomyśleć o franczyzie znanych i cenionych marek lub założyć własną lokalną firmę. Najlepszą promocją będzie reklama wśród lokalnych punktów handlowo-usługowych czy w szkołach.

Coraz więcej osób decyduje się rozpocząć zdrowy tryb życia oraz zakup karnetu na siłownie, dlatego Twoja siłownia ma szansę odnieść sukces. Jeżeli nieustanny rozwój to coś co Cię kręci, w przyszłości możesz oferować własne diety czy plany treningowe.

A może testowanie aplikacji?

Wprowadzenie na rynek nowej aplikacji, oprogramowania czy usługi internetowej wiąże się z koniecznością naprawienia błędów, które są wykrywane dopiero w trakcie użytkowania. Firmy, chcąc uniknąć tego problemu i przyśpieszyć proces naprawy wad, coraz częściej decydują się na zatrudnienie ludzi, którzy mają przetestować nowy produkt. Płace wcale nie są niskie… Oto sposób jak zarabiać na tym, co być może dotychczas było jedynie Twoją przyjemnością! Na czym to polega?

Firma, zlecając testowanie, ma obowiązek zapewnić dostęp do produktu, tak by tester miał możliwość swobodnego korzystania. Użytkownik testuje nowy produkt- aplikacje, witryny internetowe czy oprogramowania i wykrywa błędy czy niedogodności. Wszelkie spostrzeżenie firma wykorzystuje w celu ulepszenia swojego produktu. Jak rozpocząć pracę? Bardzo łatwo.

Wystarczy, że zarejestrujesz się jako tester na wielu zewnętrznych platformach zrzeszających testowych użytkowników lub wystawić ogłoszenie jako freelancer. Możesz również założyć własną witrynę internetową i na niej promować swoje usługi.

Zatem jeśli jesteś spostrzegawczy, swobodnie posługujesz się nowymi technologiami, a dodatkowo zależy Ci na możliwości pracy w domu- to jest pomysł na Twój biznes.

Zobacz także:

Opracowała: Oliwia Kondradzka i Ewelina Czarniecka

 

Powiązane artykuły

Firma sprzątająca pomysłem na firmę – infografika

teoriabiznesu.pl

Pomysł na biznes w nowym roku

teoriabiznesu.pl

Pomysł na biznes lub franczyza – otwieramy lokalną siłownię

teoriabiznesu.pl