Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Czy warto zatrudniać obcokrajowców?

zatrudnienie obcokrajowca

Zatrudnianie pracowników z Ukrainy to w polskich firmach coraz bardziej powszechna praktyka. Wciąż jednak przedsiębiorcy mają obawy przed rekrutowanie obcokrajowców, głównie ze względu na konieczność legalizacji ich pobytu na terytorium Polski. Pozyskiwanie pracowników z Ukrainy daje ogromne możliwości, jednak przeprowadzenie rekrutacji na własną rękę może być nieco skomplikowane. W takiej sytuacji najlepiej skorzystać z pomocy agencji pracy tymczasowej, takiej jak AB OVO Solutions.

Zatrudnianie obcokrajowców – czy warto?

Zatrudnianie pracowników z Ukrainy to szybki sposób na załatanie braków kadrowych i pozyskanie rzetelnej siły roboczej. Nasi sąsiedzi zza wschodniej granicy chętnie przybywają do Polski w celach zarobkowych i są bardzo zmotywowani do pracy. Wielu z nich pozostawia w swoim kraju całe rodziny, dla których ich wypłata stanowi jedyne źródło utrzymania. Aby zarobić więcej chętnie podejmują się więc pracy w porach nocnych lub nadgodzinach.

Pracownicy z Ukrainy dobrze aklimatyzują się w naszym kraju i łatwo dogadują z polskimi kolegami po fachu. Sprzyjają temu bliskość kulturowa, religijna oraz podobieństwo językowe. Dzięki temu obywatele Ukrainy chętnie pozostają w Polsce na dłużej, zakładają tutaj rodziny oraz planują przyszłość. Tacy pracownicy to dla przedsiębiorców prawdziwy skarb – zależy im bowiem na utrzymaniu dobrych relacji z pracodawcą.

Pracownicy z Ukrainy – jak ich pozyskać?

Pozyskiwanie do pracy obcokrajowców stało się w ciągu ostatniej dekady bardzo popularne, zwłaszcza w dużych przedsiębiorstwach. Ułatwienie procesu legalizacji pobytu sprawiło, że pracownicy z Ukrainy są chętnie przyjmowani w polskich firmach. Mimo to wielu przedsiębiorców ma obawy przed zatrudnianiem naszych sąsiadów zza wschodniej granicy.

Pracownicy z Ukrainy, chcący znaleźć legalne zatrudnienie na terenie Polski potrzebują dwóch dokumentów: zezwolenia na stały lub tymczasowy pobyt oraz pozwolenia na pracę. Samo złożenie wniosku o ich otrzymanie nie gwarantuje jednak sukcesu, a dla przedsiębiorcy oczekiwanie oznacza poniesienie strat w związku z nieobsadzonym stanowiskiem. W takiej sytuacji najlepiej zwrócić się o pomoc do agencji pracy, która ma doświadczenie w pozyskiwaniu pracowników z Ukrainy.

Zatrudnij obywateli Ukrainy z AB OVO Solutions

W AB OVO Solutions wartością są dla nas przede wszystkim ludzie. Pomagamy polskim przedsiębiorcom znaleźć sumiennych i uczciwych pracowników, których rekrutujemy z całej Ukrainy. Zajmujemy się całą procedurą legalizacji pobytu, sprawami kadrowo-płacowymi oraz ewentualnymi kontrolami organów państwowych. Na życzenie możemy przydzielić koordynatora, pomóc w zaaklimatyzowaniu się pracowników w firmie, a także przejąć na siebie kwestie zakwaterowania oraz transportu. Staramy się, by przedsiębiorcy z nami współpracujący widzieli w nas przede wszystkim partnerów biznesowych – i tak też postępujemy.

Powiązane artykuły

“Wybraliśmy walkę”: specjaliści firmy IT Intellias opowiedzieli w filmie historie wolontariatu

teoriabiznesu.pl

Umowa o dzieło musi być zgłoszona do ZUS

teoriabiznesu.pl

Nauka języka polskiego dla Ukraińców

teoriabiznesu.pl