Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Czym się kierować przy wyborze sali konferencyjnej?

sale biznesowe

Organizacja różnego rodzaju eventów wiąże się z koniecznością załatwienia szeregu formalności, a także wyboru sali konferencyjnej. Dla wielu osób to spore wyzwanie, ponieważ muszą znaleźć takie miejsce, które z jednej strony spełni wszystkie oczekiwania ich gości, a z drugiej np. będzie dysponowało wolnymi terminami. Czym kierować się podczas jego wyboru? Podpowiadamy.

Lokalizacja sali konferencyjnej

Jednym z najistotniejszych czynników, który należy w pierwszej kolejności wziąć pod uwagę, poszukując idealnej sali konferencyjnej, jest lokalizacja w jakiej chcemy przeprowadzić nasz event. Tutaj warto zwrócić uwagę na to, skąd pochodzą zaproszone osoby, a także jaki charakter będzie miała konferencja. Istotny jest również jej czas trwania. Czy będzie to wydarzenie kilkugodzinne czy może kilkudniowe? W przypadku jednodniowych eventów organizatorzy zazwyczaj wybierają sale konferencyjne zlokalizowane w dużych miastach, ponieważ uczestnicy szkolenia wówczas nie mają problemu z dojazdem na miejsce wydarzenia.

W przypadku kilkudniowych konferencji większość organizatorów wybiera ciekawe rekreacyjnie miejsca, w których znajdują się sale konferencyjne. Zakopane należy do miejscowości często wybieranych przez przedstawicieli wielu różnych branż do organizacji szkoleń. Gwarantuje ono nie tylko profesjonalną obsługę w hotelach, ale także możliwość zwiedzenia szlaków i okolicy po evencie.

Wyposażenie sali konferencyjnej

Kolejnym aspektem, który warto wziąć pod uwagę, wybierając salę konferencyjną, jest jej wyposażenie. Muszą znajdować się w niej wszystkie umożliwiające prelegentom swobodną wypowiedź przedmioty. Wśród nich można wymienić mikrofony, rzutniki czy dostęp do szybkiego internetu. Pozostałe meble powinny być dobrane do charakteru konferencji. Jeżeli przewidujemy na przykład spotkanie w mniejszym gronie, wówczas wystarczająca będzie sala, w której znajduje się jedynie stół i tablica. W przypadku większych eventów konieczna jest duża przestrzeń wyposażona w nagłośnienie i rzutnik.

Sala konferencyjna w hotelu

Wybierając sale konferencyjne, zwłaszcza na większe eventy, warto wziąć pod uwagę te, które oferują hotele. Jeżeli większość uczestników szkolenia przyjeżdża na to wydarzenie z odległych miejsc, wówczas docenią możliwość odpoczynku w pokoju hotelowym. Dodatkowo w takich obiektach znajdują się restauracje, które serwują posiłki gościom. Organizatorzy mogą zamówić również poczęstunek podawany podczas szkolenia. Taki hotel jest więc bardzo wygodnym rozwiązaniem.

Powiązane artykuły

Sale konferencyjne w Green Mountain 5* Hotel & Apartments

teoriabiznesu.pl

Hotel Rubbens&Monet – obiekt hotelowo-konferencyjny

teoriabiznesu.pl

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki – sale konferencyjne

teoriabiznesu.pl