Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Direct Search vs. Executive Search

Direct Serach

Za sukcesem każdej firmy stoją jej pracownicy – dlatego startując z nowym biznesem jako priorytet powinniśmy potraktować stworzenie wykwalifikowanej kadry pracowniczej w oparciu o najlepszych kandydatów, jakich można znaleźć na rynku pracy. Tylko jak do nich dotrzeć? Znalezienie dobrego – zdolnego, zaangażowanego, ambitnego i efektywnego w działaniu – pracownika to nie lada wyzwanie w dzisiejszych czasach. Na szczęście z pomocą przychodzą nam nowoczesne metody rekrutacji: Direct Search i Executive Search.

Czym jest Direct Search?

Direct Search to w tłumaczeniu na polski rekrutacja bezpośrednia, czyli sposób pozyskiwania pracowników polegający na aktywnym ich poszukiwaniu przy użyciu takich kanałów komunikacji jak serwisy ogłoszeniowe czy social media. Inicjatywa w tym przypadku należy do pracodawcy – to on nawiązuje kontakt z potencjalnym pracownikiem i po wstępnej weryfikacji zaprasza go na rozmowę kwalifikacyjną. Taka metoda rekrutacji wymaga, rzecz jasna, odpowiedniego przygotowania – przed wszystkim przeprowadzenia dokładnej analizy środowiska biznesowego – jest więc nieco pracochłonna, ale za to bardzo opłacalna.

Czym jest Executive Search?

Executive Search to metoda rekrutacji podobna do Direct Search, oparta na tych samych technikach, jednak nakierowana na poszukiwania pracowników na stanowiska wyższego szczebla: menadżerów i dyrektorów. Podejmując się Executive Search musimy dysponować nie tylko głęboką znajomością rynku, ale też rozwiniętymi umiejętnościami komunikacyjnymi i analitycznymi.

Jak najlepiej przeprowadzać rekrutacje?

Direct Serach i Executive Search to dwie wiodące obecnie metody rekrutacji, z których każda ma inne przeznaczenie, dlatego też trudno je porównywać. Obydwie z pewnością mają swoje wady i zalety, ale w ogólnym rozrachunku są bardzo korzystnym rozwiązaniem, ponieważ dzięki nim mamy szansę zatrudnienia w swojej firmie najlepszych ekspertów z danej branży. Niezależnie od tego, na którą metodę rekrutacji się zdecydujemy, pamiętajmy, aby podejść do tego zadania w sposób profesjonalny. Jeśli brakuje nam specjalistycznych kompetencji, jakie powinny cechować rekrutera, rozważmy skorzystanie z pomocy agencji rekrutacyjnej, takiej jak https://saleshr.pl/. Agencja Sales HR zajmuje się profesjonalną rekrutacją pracowników każdego szczebla, zarówno metodą Direct Search, jak i Executive Search, pomoże nam więc wyselekcjonować najbardziej wartościowych kandydatów z rynku pracy. Agencja Sales HR działa na terenie miasta Warszawa i w Krakowie.