Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Dlaczego małe firmy również powinny korzystać z pakietów medycznych

opieka medyczna

Jednym z najbardziej atrakcyjnych benefitów dla pracowników są pakiety medyczne. Pracodawcy coraz częściej decydują się na otoczenie profesjonalną opieką medyczną pracowników swojej firmy. Coraz szersza oferta różnych placówek medycznych pozwala na idealne dostosowanie pakietu do potrzeb konkretnej firmy. O ile w większych korporacjach staje się to już niemal standardem, o tyle w małych firmach często jeszcze brakuje tego rozwiązania. Jakie korzyści dla małych firm ma korzystanie z pakietów medycznych?

Jak wybrać pakiet medyczny dla małej firmy?

Biorąc pod uwagę, że placówki medyczne stale poszerzają swoje oferty skierowane do mniejszych firm, znalezienie pakietu skrojonego na miarę jest coraz prostsze. Możemy zdecydować się na konkretny rodzaj, nawet wówczas, gdy zatrudniamy tylko dwóch pracowników. Wykupienie pakietu medycznego możemy wliczyć sobie w koszty działalności firmy.

Ponadto sam pracodawca oraz rodziny pracowników mogą korzystać z zakresu usług medycznych wybranych w danej ofercie. Cena pakietu medycznego zależeć będzie od tego, na jaki zakres usług się zdecydujemy. Możemy wybrać podstawową opiekę lub rozszerzony pakiet, dzięki któremu nasi pracownicy skorzystają z usług diagnostycznych i profesjonalnych porad specjalistów bez konieczności czekania w długich kolejkach.

Co zyskujemy, decydując się na pakiet medyczny?

Pracodawcy, którzy zdecydowali się na włączenie pakietów medycznych do benefitów pracowniczych, zyskują nie tylko pewność, że osoby zatrudnione w ich firmie mogą w każdej chwili skorzystać z profesjonalnej opieki medycznej, ale zyskują też inne profity. Jednym z nich jest budowanie pozytywnego obrazu firmy i wizerunku samego pracodawcy, który dba o swój zespół. Jest to niezwykle ważne w dzisiejszych czasach.

Obecnie nie tylko pracodawca stawia warunki i szuka pracowników spełniających ściśle określone warunki. Również potencjalni kandydaci na dane stanowisko stawiają warunki i chcą wybrać jak najkorzystniejszą ofertę. Dostęp do prywatnej opieki medycznej może stanowić niemałą zachętę dla przyszłego pracownika. Co więcej, pracodawca korzysta z tego benefitu, zyskując zadowolonych i zdrowych pracowników.

Czym się kierować wybierając pakiet dla małej firmy?

Musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na zakres usług oferowanych w danym pakiecie. Warto się temu przyjrzeć i porównać, czy nie lepiej rozszerzyć zakresu usług. Zakres ubezpieczenie może obejmować opiekę podstawową. Nasi pracownicy będą mogli skorzystać z porad lekarza rodzinnego, pediatry czy specjalisty w zakresie podstawowym. W skład takiej oferty wchodzi też zazwyczaj standardowy pakiet diagnostyczny, w tym USG, badania krwi, czy cytologia.

Decydując się z kolei na pakiet o rozszerzonym dostępie do diagnostyki, możemy liczyć na badania rezonansem czy tomografem. Zazwyczaj w wyższym pakiecie można skorzystać także z usług fizjoterapeuty, czy zamówić wizytę domową. To, na jaki pakiet się zdecydujemy, powinno zależeć od tego, na jaki wydatek możemy sobie pozwolić i jak szeroką opieką chcemy objąć naszych pracowników.

Dowiedz się więcej na https://mediccentre.pl/pakiety-medyczne-dla-firm/dla-malych-firm