Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Dlaczego warto mieć program do wystawiania faktur?

program do faktur

Wiele osób prowadzi firmy — do pełnego komfortu pracy potrzebny jest im nowoczesny program do wystawiania faktur. Sporo przedsiębiorców, którzy prowadzą na przykład działalność usługową, nadal wystawia dokumenty sprzedażowe na drukach papierowych. Wystawianie dokumentów po staremu jest czasochłonne i uciążliwe, zwłaszcza jeśli dojdzie do pomyłki w nazwie kontrahenta czy w kwocie. Jeszcze trudniej jest w ten sposób prowadzić dokumenty magazynowe. Program do wystawiania faktur to bardzo prosty w obsłudze program. W zależności o wielkości firmy można wybrać pasujący pakiet przedsiębiorcy, który będzie pomocny nie tylko do wystawiania faktur VAT. Przekonaj się, że wystawianie dokumentów może być proste!

1. Program do wystawiania faktur dla każdej firmy

2. Ułatwienia w wystawianiu faktur VAT

3. Potrzeba wystawiania faktur zaliczkowych

4. Wystawianie faktur dla początkujących

Chociaż sporo firm bazuje na wystawianiu paragonów fiskalnych, to każdej firmie może być potrzebny funkcjonalny program do fakturowania, który ma na przykład moduł magazynowy. Dla jednoosobowych działalności, które mają niewielkie obroty i dla początkujących przedsiębiorców, wystarczająca będzie wersja podstawowa, której funkcje pozwolą zaoszczędzić sporo czasu. Idealnie nadaje się do prowadzenia ewidencji przychodów i pomaga kontrolować wydatki. Można powiedzieć, że biuro rachunkowe preferuje otrzymywanie dokumentacji do księgowania, gdy wystawianie faktur odbywa się za pomocą programu, z którym można zapoznać się na stronie https://www.rafsoft.net/program-do-faktur-start/. Program dostępny jest w wersji bezpłatnej aż na 31 dni. Sprawdź działanie programu!

Program do wystawiania faktur dla każdej firmy

Możliwość wystawiania faktur za pomocą specjalistycznego programu jest korzystniejsze od stosowania tradycyjnych druków czy innych programów działających online. Za wspomniany powyżej program do wystawiania faktur ponosi się opłatę raz na rok (aktualizacje w tym czasie są bez opłat). Dla porównania, za konkurencyjne programy, które umożliwiają wystawienie faktury VAT online, trzeba płacić dużo wyższy miesięczny lub roczny abonament. Co gorsza, jeśli firma zapomni uregulować opłatę, może mieć zablokowany dostęp do podstawowych funkcjonalności, przez co faktura VAT musi być wystawiona ręcznie. Dlatego lepiej jest postawić na program Faktura VAT 2022 do faktur z dużą ilością przydatnych funkcji, a na dodatek można z niego korzystać za niewygórowaną cenę.

Ułatwienia w wystawianiu faktur VAT

W Polsce wystawiane są faktury z VAT lub bez VAT (zwolnienie podmiotowe lub przedmiotowe). Program do faktur można dostosować do własnych potrzeb. Występuje w trzech wersjach (Start, Standard, Pro). Z jego pomocą każdy ma możliwość między innymi:

  • dodania własnego logo firmy,
  • dodania kont bankowych,
  • wystawiania faktur w PLN i w dowolnej walucie obcej,
  • wprowadzenia bazy kontrahentów (dane kontrahenta można w każdej chwili edytować),
  • wystawiania faktur zaliczkowych i faktur końcowych,
  • generowania dokumentów kosztowych,
  • zarządzania magazynem.

Program do fakturowania daje możliwość wyboru szablonu faktury. Wysyłka faktur nie wymaga już chodzenia na pocztę. Wysyłanie faktur VAT lub bez VAT nie będzie nikomu zabierać zbyt dużo czasu. Można wystawić fakturę w formacie PDF i wysłać ją mailowo. Faktury drukowane trzeba jedynie dostarczyć do biura rachunkowego. Jeśli ktoś ma życzenie, może dodatkowo przechowywać dokumentację w postaci skanów.

Potrzeba wystawiania faktur zaliczkowych

Pakiet przedsiębiorcy Faktura VAT 2022 umożliwia generowanie faktur zaliczkowych. W niektórych branżach zaliczki są bardzo ważne, gdyż poza umową potwierdzają poważne podejście kontrahenta do umowy lub ustaleń. Każda zaliczka wzmacnia finanse firmy — można ją wydać na przykład na zakup materiałów do niezbędnych do remontu (usługi remontowe). Po wykonaniu prac można rozliczyć się za pomocą faktury końcowej. Warto podejmować się fakturowania nowej płatności zaliczki od razu, by potem nie było sytuacji, że ktoś zapomniał wystawić odpowiedniej faktury. Lepiej jest to zrobić od ręki — szybkość działania programu sprawia, że sporządzanie dokumentacji sprzedażowej staje się przyjemnością.

Wystawianie faktur dla początkujących

Osoby stawiające pierwsze kroki w prowadzeniu firmy, mogą nauczyć się wystawiania faktur oraz sprawdzić, jak prowadzi się obsługę magazynu czy ewidencję środków trwałych. Do tego służy darmowy program, czyli bezpłatne korzystanie z programu przez 31 dni. Testować program można w przypadku wystawiania faktur krajowych i faktur eksportowych. Wystawiać faktury może każdy pracownik firmy, który otrzyma dostęp do programu. Można sprawdzić, jak wygląda baza kontrahentów — zazwyczaj nie trzeba jej wpisywać samodzielnie, wystarczy podać NIP, a system ściągnie odpowiednie dane. Program do wystawiania faktur wymaga wprowadzenia informacji takich jak czy firma jest płatnikiem VAT (lub czy jest zwolniona z VAT). Każdy, kto decyduje się na wersję testową, może zauważyć, że jest to program, który jest bardzo pomocny w prowadzeniu firmy.