Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Dlaczego warto wprowadzić lekcje angielskiego w swojej firmie?

angielski w firmie

Język angielski stanowi podstawę sprawnej komunikacji międzynarodowej. Znając jego podstawy, można porozumiewać się w wielu krajach na całym świecie. W świecie biznesu, podstawy języka angielskiego nie są jednak wystarczające. Konieczne jest poznanie języka na wyższym poziomie, aby możliwy był swobodny kontakt np. z zagranicznymi kontrahentami. Dlaczego warto szkolić pracowników w zakresie znajomości angielskiego? O tym przekonasz się, czytając nasz artykuł!

  • Angielski dla firm – zalety

Na sukces każdego przedsiębiorstwa wpływa wiele czynników. W dobrze prosperującej firmie należy dbać nie tylko o stworzenie konkurencyjnej i atrakcyjnej dla Klientów oferty, ale również o rozwój zatrudnionych pracowników. W jaki sposób można to zrobić? Idealnym rozwiązaniem jest angielski dla firm

Znajomość języka angielskiego poszerza kompetencje pracowników oraz zwiększa perspektywy rozwoju firmy na rynku zagranicznym. Pracownicy odnoszą korzyści, ponieważ nauka języka obcego zapewnia im większe możliwości zawodowe i pozwala dobrze wykonywać nowe obowiązki, między innymi umożliwia kontaktowanie się z klientami lub partnerami biznesowymi z zagranicy. Sama organizacja również czerpie zyski, np. dzięki znacznemu poszerzeniu rynku klientów. Język angielski otwiera przed firmą ogromne możliwości w postaci perspektywy rozwoju na skalę międzynarodową. Edukacja językowa pracowników pozwala również podnieść prestiż organizacji. Przedstawiciele firmy, którzy sprawnie posługują się angielskim, wywołują profesjonalne wrażenie i tym samym korzystnie wpływają na wizytówkę całego przedsiębiorstwa. Znajomość języka obcego zwalnia z konieczności korzystania z pomocy profesjonalnego tłumacza, którego usługi nie należą do najtańszych.

Angielski dla firm sprawdzi się w wielu branżach. Nie tylko tych, w których kontakt z obcokrajowcami jest codziennością. Język angielski jest niezwykle ważny w takich dziedzinach jak marketing, finanse, jak również w wielu branżach usługowych, zwłaszcza tam, gdzie istotny jest kontakt z klientem. 

  • Jak wyszkolić pracowników w języku angielskim?

Aby edukacja pracowników była efektywna, najlepiej skorzystać w tym celu z pomocy profesjonalnej szkoły językowej. Niektóre szkoły organizują specjalne kursy przeznaczone dla firm. To doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorstw, którym zależy na wyszkoleniu swoich pracowników. 

Największą skuteczność zapewniają kursy, podczas których uczestnicy przez cały czas komunikują się w języku angielskim. To coraz popularniejsza metoda, która cieszy się uznaniem ze względu na błyskawiczne efekty. Na tej właśnie metodzie opiera się Program Just Speak. Kursanci porozumiewają się wyłącznie po angielsku, co pozwala im szybko przełamać barierę językową i zdobyć nowe kompetencje. Kursy odbywają się w dwóch formułach – tygodniowego wyjazdu edukacyjnego oraz intensywnego programu weekendowego. Istnieje również możliwość organizacji szkolenia zamkniętego dla pracowników danej firmy, co przynosi również dodatkową korzyść w formie integracji pracowników. Pamiętaj, że angielski dla firm to prosta droga do rozwoju każdego przedsiębiorstwa!