Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma Technologie

Funkcjonalne miejsce do pracy w domu. Porady i wskazówki

ergonomia pracy komputer

Domowe biuro –  coś, co dla jednych jest zmorą, a dla drugich wybawieniem. Praca w trybie zdalnym i hybrydowym pokazała, jak ważne jest wykonywanie obowiązków w dostosowanym do tego miejscu. Wygodne krzesło, biurko o odpowiedniej wysokości, oświetlenie pomieszczenia, a nawet korzystanie z myszki, a nie touchpada znacząco wpływa na efektywność i dobre samopoczucie. Jakie powinno wyglądać stanowisko do pracy w domu, ale i w biurze?

Z najnowszych badań przeprowadzonych przez portal Pracuj.pl wynika, że 35% ankietowanych pracuje w trybie zdalnym lub hybrydowym, a 91% z nich chce kontynuować ten model w przyszłości. Co to oznacza dla pracodawców i samych pracowników? Między innymi konieczność zapewnienia odpowiednich warunków i narzędzi do wykonywania obowiązków. Zasady BHP wymuszają, aby w biurach był m.in. zachowane odpowiednie odległości pomiędzy monitorem a pracownikiem. Higiena pracy gwarantuje bezpieczeństwo, czy to ważne, aby stosować te normy pracując w domu?

Przyjazne miejsce pracy to ergonomiczne urządzenia

Wykonując obowiązki w trybie hybrydowym, potrzebujemy przede wszystkim dobrego sprzętu komputerowego i szybkiego łącza internetowego. Ale wysokie parametry techniczne PC czy prędkość przesyłania danych nie stanowią jeszcze o funkcjonalności miejsca pracy. Do tego niezbędny jest odpowiedni wybór urządzeń peryferyjnych, które zapewniają wykonywanie zadań zawodowych w warunkach ergonomicznych, czyli dostosowanych do właściwości fizycznych i psychicznych człowieka. Ergonomiczne stanowisko pracy zdalnej pozwala m.in. na utrzymanie poprawnej postawy ciała przez dłuższy czas oraz na redukcję zmęczenia, co z kolei przekłada się bezpośrednio na jakość i efektywność. Nowoczesne urządzenia peryferyjne, takie jak: klawiatury, trackballe i myszy pozwalają nie tylko na sprawne wykonywanie zadań w warunkach przyjaznych dla zatrudnionego, ale i na jego ogólne zadowolenie z użytkowania zaawansowanych pod względem technologicznym rozwiązań.

Dzielona klawiatura Logitech ERGO K860 dla biznesu zaprojektowana jest z myślą o wielogodzinnej pracy przy komputerze, dlatego zapewnia bardziej zrelaksowane, naturalne wrażenia podczas pisania. Pochylona obudowa redukuje nadwyrężenie mięśni przedramion i nadgarstków. A jak wskazują badania, dołączona do klawiatury podpórka powoduje, że w aż 54% lepiej podpieramy, a w 25% mniej wyginamy nadgarstki. Z kolei zaawansowany trackball bezprzewodowy MX ERGO przede wszystkim dobrze dopasowuje się do dłoni, zapewniając szybkie i precyzyjne śledzenie ruchu. Lepsze ułożenie przedramienia pod kątem 20 stopni i zmniejszony wysiłek mięśni aż o 20 % sprawiają, że korzystanie z bezprzewodowej myszy jest wygodne przez cały dzień. Duży komfort użytkowania zapewnia także bezprzewodowa mysz LIFT, która doskonale dostosowuje się do układu mniejszych dłoni, zwłaszcza u kobiet i młodzieży.

Nowoczesne urządzenia peryferyjne wspomagają  well-being i skuteczność pracownika

Klawiatura Logitech zapewnia płynność i precyzję pisania. Jest to niezwykle ważne z punktu widzenia wykonywania zadań zawodowych w trybie szybkim, kiedy to liczy się nie tylko czas, ale i poprawność działania.

Zakrzywiona obudowa ERGO K860 sprzyja układaniu dłoni, nadgarstków, palców i przedramion w bardziej naturalny, służący zdrowiu i dobremu samopoczuciu sposób. Ale to nie wszystko. Klawisze klawiatury skonstruowane są tak, by wspomagały zarówno komfort jak i precyzję pisania. Matowa powierzchnia klawiszy i delikatne zagłębienia zdecydowanie wspierają dokładność wykonywanych ruchów palców przy zachowaniu stosownego tempa pracy – mówi Tomasz Kawka Key Account Manager w Logitech.

Dzięki trackball i braku potrzeby poruszania ręką w celu przesuwania kursora można pracować szybciej i bardziej wydajnie.

Łatwe sterowanie kciukiem trackballa sprawia, że doskonale nawigujemy i precyzyjnie śledzimy ruch. Do tego wbudowany w trackball przycisk DPI umożliwia płynne przełączania się pomiędzy trybem precyzyjnym a szybkim trybem śledzenia. To niezwykle ważne, by połączyć dwa istotne aspekty przy wykonywaniu obowiązków zawodowych: wykonywanie pracy z należytą poprawnością przy zachowaniu stosownego jej tempa – dodaje Tomasz Kawka Key Account Manager w Logitech.

Zastanawiasz się jaką klawiaturę wybrać do biura? Sprawdź produkty dostępne w sklepie eltrox.pl