Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Jak wybrać firmę sprzątającą do biura i mieszkania?

firma sprzątająca

Stworzenie komfortowych warunków mieszkalnych dla naszych domowników, może mieć związek z zakupem wygodnych mebli, wystroju wnętrza, a także powierzchnią użytkową. Nie inaczej jest w wypadku obiektów biznesowych. Odpowiedni wystrój przekłada się na komfort pracy i jej wydajność. Nie możemy zapomnieć, że w parze z eleganckim wyglądem powierzchni użytkowych musi iść także czystość.

Sprzątanie biur i lokali

Z pomocą w utrzymaniu czystości przychodzą firmy, lub osoby oferujące sprzątanie generalne. Dla przykładu, w samej Warszawie jest już 7 mln mkw. biur. Są one wizytówką przedsiębiorcy, ale także miejscem, gdzie pracownicy spędzają wiele godzin.

Każdy metr wymaga utrzymania czystości, dlatego z pomocą przychodzą firmy oferujące sprzątanie biur w Warszawie. Zakres obowiązków jakie może obejmować sprzątanie biura to:

  • Usuwanie kurzu i innych pozostałości z powierzchni oraz urządzeń biurowych
  • Odkurzanie wykładzin oraz innych powierzchni służących do przemieszczania się, w tym toalet.
  • Mycie okien oraz drzwi
  • Chemiczne pranie mebli tapicerowanych oraz dywanów
  • Czyszczenie toalet
  • Czyszczenie mebli kuchennych oraz odkamienianie i odtłuszczanie urządzeń kuchennych
  • Dezynfekcja i ozonowanie pomieszczeń biurowych

Wybierając firmę oferującą sprzątanie domów i firm w Warszawie, warto sprawdzić, jakie opinie wystawiali poprzedni klienci. Można skorzystać z wyszukiwarki Google, zbierającej opinie o poszczególnych instytucjach.

Sprzątanie domów i mieszkań

Sprzątanie pomieszczeń, obejmuje nie tylko klientów biznesowych, ale także osoby prywatne. Nie potrzebują one faktury za świadczone usługi. W takim wypadku doskonałą formą na znalezienie odpowiedniej firmy oferującej sprzątanie mieszkań w Warszawie są grupy na Facebooku oraz poczta pantoflowa.

Podczas kontaktu, warto zaznaczyć jaki zakres prac przewidziano dla usługobiorcy, tak aby przygotował odpowiedni do tego sprzęt. Nie wszystkie firmy, lub osoby prywatne posiadają na przykład sprzęt alpinistyczny, drabinę czy rusztowanie pomagające w myciu dużej powierzchni okien. Warto zwrócić uwagę nie tylko na sprzęt jakim posługuje się firma sprzątająca, ale także na środku czyszczące. Słabej jakości detergenty mogą nie tylko nieskutecznie umyć powierzchnię, ale także zniszczyć tapicerkę czy delikatną powłokę.

Ceny za sprzątanie generalne

Nie ma ustalonej ceny za sprzątanie mieszkań, lub lokali w Warszawie. Zależeć ona będzie od wielu czynników, a do najważniejszych z nich należy powierzchnia jaką należy posprzątać, stopień zabrudzenia poszczególnych elementów, ilość przedmiotów znajdujących się w lokalu. Przekłada się to na czas poświęcony na sprzątanie, a także na ilość zużytych środków czystości.