Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Jak wysłać paczkę do Szwajcarii?

paczka do szwajcarii

Jednym z państw europejskich, do których najczęściej wysyłane są paczki z Polski jest Szwajcaria. To państwo, które nie jest szczególnie daleko, więc swobodnie można do niego przekazać zarówno mniejsze, jak i większe przesyłki. Tak naprawdę możliwe jest dostarczenie paczki nawet w kilka dni. Jakie wymogi powinna spełniać paczka do Szwajcarii? Jak ją skutecznie wysłać? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Szwajcaria – dlaczego wysyłamy tam paczki?

Wielu Polaków mieszka dzisiaj w Szwajcarii i nie jest to nowy kierunek naszej emigracji. W tym państwie ostatnie lata życia spędził chociażby Tadeusz Kościuszko. W jego dawnym domu w Solurze mieści się nawet dedykowane mu muzeum. Potem duża polonijna fala miała miejsce pod koniec XIX wieku w dobie zaborów. Wielu Polaków zostało też w Szwajcarii po II wojnie światowej, a część uciekła z Polski wraz z tak zwaną emigracją solidarnościową. Ten kierunek zupełnie nie dziwi, ponieważ Szwajcaria uchodzi za jedno z najlepszych państw europejskich do życia. Lozanna, Genewa, Bazylea, Lucerna, Berno, Zurych – każde z tych miejsc wydaje się interesujące. Często zatem wysyłana jest paczka do Szwajcarii. Wysyła ją rodzina z Polski, a także znajomi.

Co wysyłamy do Szwajcarii?

Każdemu Polakowi mieszkającemu za granicą brakuje przede wszystkim polskich specjałów. Babcie i mamy niejednokrotnie przesyłają zatem swoim pociechom smakowitości w formie wekowanej. Słoiki z domowymi konfiturami lub ogórkami kiszonymi cieszą się dużym powodzeniem. Czasem w takim słoiku można też znaleźć leczo albo inny domowy przysmak. Nie tylko jedzenie przesyła się jednak w paczkach. W Polsce wciąż wiele rzeczy można kupić taniej, a nadto skorzystać z bardziej przystępnych form składania reklamacji. Przez pół Europy przejeżdża zatem elektronika, książki, biżuteria, a nawet kosmetyki. Oczywiście Szwajcaria nie jest w Unii Europejskiej, dlatego paczka do Szwajcarii obarczona jest szczególnymi wymogami. W szczególności konieczne jest dokonanie odprawy celnej, a wcześniej skompletowanie dodatkowych dokumentów.

Jak wysłać paczkę do Szwajcarii?

Co do zasady jednak wysyłanie paczki do Szwajcarii nie jest trudne, o ile skorzysta się z pomocy solidnego pośrednika –https://www.globkurier.pl/cennik/przesylki-miedzynarodowe/paczki-i-przesylki-do-szwajcarii/. Jednym z nich jest chociażby Globkurier.pl. Każdego roku firma ta pośredniczy w wymianie kilku milionów paczek. Wysłanie paczki do Szwajcarii jest szybkie i tanie. Można skorzystać z różnorodnych opcji, w tym doręczeń ekspresowych, szybkich, priorytetowych. Możliwy jest nadto transport drogowy, a także lotniczy. W ofercie Globkurier.pl są usługi takich przewoźników, jak UPS, DHP, TNT oraz FedEx, czyli najbardziej znanych i cenionych na rynku firm kurierskich.