Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Jakie informacje warto zamieścić na banerze reklamowym?

Jednym z najbardziej popularnych, a jednocześnie odznaczających się najwyższą skutecznością nośników reklamy jest baner reklamowy. Jego zastosowanie pozwala na dotarcie zarówno do tych osób, które już są klientami firmy, jak i do tych, które dopiero mogą się nimi stać. Aby jednak baner spełnił swoją rolę, muszą na nim znaleźć się określone informacje. Zobaczmy, co warto zamieścić na banerze, aby zwiększyć szanse na to, że jego zastosowanie przyniesie oczekiwany efekt.

Czym jest baner reklamowy?

Baner reklamowy to forma reklamy, która nie pojawiła się wczoraj. Stosowany jest on od lat, a jego rola – mimo coraz większego udziału reklam internetowych – nadal jest naprawdę istotna. Baner ma najczęściej postać wielkoformatową i umieszczany jest w różnym miejscach. To właśnie banery można zobaczyć ustawione przy autostradach i innych drogach szybkiego ruchu, to także one wiszą na budynkach, promując firmę, produkt bądź usługę. Inwestując w baner reklamowy, należy zadbać o jego odpowiednio wykonanie. Liczy się zarówno jakość, jak i to, co zostało zamieszczone na banerze.

Jaką rolę pełni baner reklamowy?

Aby stworzyć naprawdę dobry baner reklamowy, należy przede wszystkim zastanowić się nad tym, jaką rolę ma pełnić. Pozwoli to na stworzenie banera, który doskonale się sprawdzi. Baner może być:

  • grafiką, której zadaniem jest przyciągnięcie klientów do stoiska;
  • grafiką, która dostarczy informacji o korzystnej wyprzedaży;
  • swojego rodzaju wizytówką, która ma reprezentować firmę w miejskiej przestrzeni.

Ustalenie celu to pierwszy krok do stworzenia banera reklamowego, który będzie zawierał wszystko to, co absolutnie niezbędne.

Jakie elementy powinien zawierać baner reklamowy?

Tworząc baner reklamowy, należy pamiętać, że powinien on przede wszystkim jasno wskazywać na firmę/produkt/usługę. Musi być zaprojektowany tak, aby nie było najmniejszych wątpliwości, czego dotyczy. Istotne jest, aby był spójny z całą identyfikacją wizualną firmy. Powinien więc opierać się na kolorach firmowych. Dobrze, aby znalazło się na nim logo. Są to podstawowe elementy każdego banera reklamowego, których nigdy nie należy pominąć. W przypadku banerów doskonale sprawdza się zasada „minimum słów, maksimum treści”. Chodzi o to, aby ewentualnych słów było jak najmniej, ale jednocześnie by niosły ze sobą wyraźny, jasny przekaz. Dobrym posunięciem jest skorzystanie z pomocy profesjonalnego copywritera w tworzeniu treści, które mają być umieszczone na banerze. To gwarancja tego, że zostaną one przygotowane, jak należy i sprawdzą się naprawdę dobrze. Jeśli chodzi o grafikę, to lepiej wystrzegać się szokujących zdjęć i rysunków. Wprawdzie przyciągną one spojrzenia potencjalnych klientów, ale uzyskany efekt może być odwrotny od zamierzonego.

Baner reklamowy to popularne, nadal chętnie wykorzystywane narzędzie reklamy. Sprawdza się naprawdę dobrze, ale jedynie wówczas, gdy zawiera określone elementy i jest przygotowany w odpowiedni sposób. Decydując się na baner, warto pamiętać, że nigdy nie sprawdza się ani przesada, ani próba szokowania odbiorców.