Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Kurs na wózki widłowe – kiedy warto się zdecydować i na czym polega szkolenie?

kurs na wózki widłowe

Praca na hali magazynowej albo w firmie produkcyjnej wymaga przede wszystkim posiadania odpowiednich umiejętności oraz kwalifikacji zawodowych. W wielu przypadkach kluczowe jest posiadanie uprawnień na wózki widłowe – to większa próg dochodów oraz realne szanse na rozwój.

W dzisiejszych czasach jest wiele stanowisk pracy, które można objąć w przestrzeni magazynowej, a także na dużych halach produkcyjnych. Profesjonalny kurs na wózki widłowe może okazać się niezbędny, jeśli chcesz pracować jako specjalista ds. dostaw towaru, a także obsługi całej przestrzeni magazynowej. Zobacz, na czym polega takie szkolenie!

Profesjonalny kurs na wózek widłowy – kto powinien wybrać się na szkolenie?

Rozwój umiejętności zawodowych jest bardzo ważny, chociażby ze względu na możliwość osiągnięcia awansu oraz objęcia poważniejszego stanowiska w swoim zakładzie pracy. Jeśli chcesz pracować wydajniej i za lepsze pieniądze, pomyśl o kursie na operatora wózków widłowych.

Zdecyduj się na kurs UDT, jeśli chcesz:

  • zwiększyć swoje dochody,
  • poprawić komfort pracy,
  • objąć nowe stanowisko w dotychczasowym zakładzie pracy,
  • znaleźć lepsze zatrudnienie jako operator wózka widłowego.

To kompleksowe szkolenie, które pozwoli Ci legalnie prowadzić wózki widłowe spalinowe oraz elektryczne. Takie pojazdy są wykorzystywane głównie w halach produkcyjnych i magazynowych, a także wszędzie tam, gdzie konieczne jest przewożenie palet z towarem.

Co obejmuje kompleksowe szkolenie na wózki widłowe?

Profesjonalny kurs na wózki widłowe realizowany przez doświadczonych trenerów obejmuje nie tylko naukę teoretyczną z zakresu obsługi wózka widłowego, ale także praktyczne szkolenie. Dzięki temu zaczniesz przewozić bezpiecznie ładunki i sprzęt, który wymaga użycia większej siły podczas transportu.

W ramach kursu na wózki widłowe nie tylko zyskasz uprawnienia UTD, ale także:

  • zdobędziesz wiedzę teoretyczną i praktyczną,
  • poznasz obowiązki operatora wózka widłowego oraz procedury związane z obsługą takiego pojazdu,
  • dowiesz się, jak bezpiecznie pracować z użyciem wózka widłowego.

Na kurs z obsługi wózków widłowych możesz się zapisać, jeśli masz ukończone minimum 18 lat oraz podstawowe wykształcenie. To jedyny wymóg do spełnienia, aby spełnić swoje marzenia o lepszej pracy i zacząć pracować jako profesjonalny operator wózka widłowego.

Ile kosztuje szkolenie na wózki widłowe wraz z egzaminem?

W dzisiejszych czasach ceny kursów na wózki widłowe oscylują w granicy od kilkuset do ponad 1000 złotych, zależnie od ośrodka szkoleniowego. Ostateczna kwota jest uzależniona także od zakresu prowadzonego szkolenia – kurs na zwykły wózek widłowy jest tańszy niż na pojazd specjalistyczny z wysięgnikiem.

Do kosztów szkolenia trzeba doliczyć cenę egzaminu UDT, który w 2024 roku kosztuje 184,43 złote. To stosunkowo niewiele, biorąc pod uwagę fakt, że ukończone szkolenie i zdobyte uprawnienia dają realną szansę na znalezienie lepiej płatnej pracy lub awans w aktualnym miejscu zatrudnienia.