Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Maksimum korzyści, minimum kosztów. Dlaczego warto wdrożyć system HR?

system hr

Spadek wydajności pracowników to problem, który może dotknąć zarówno małe, jak i duże przedsiębiorstwa. Jedną z najczęstszych obecnie przyczyn takiego zjawiska są kłopoty wywołane przymusowym przejściem na model pracy zdalnej. Rozwiązaniem tej kwestii może być inwestycja w dostępny w chmurze system HR, który pomoże zorganizować i usystematyzować codzienną pracę specjalistów. Dlaczego warto postawić na oprogramowanie w modelu cloud?

System HR w modelu SaaS gwarantuje stałe, przewidywalne koszty

Część firm, planujących wdrożenie oprogramowania kadrowo płacowego, decyduje się na zamówienie systemu dedykowanego, tworzonego od postaw zgodnie z indywidualnymi wytycznymi. Warto pamiętać jednak, że rozwiązanie to może okazać się niezwykle kosztowne. Profesjonalny system HR może pochłonąć setki roboczogodzin całego zespołu specjalistów. To nie wszystko – na zleceniodawców czekają później kolejne wydatki, związane z przeprowadzeniem niezbędnych aktualizacji lub rozbudową funkcjonalności.

Z problemem tym nie muszą mierzyć się przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na skorzystanie z aplikacji, dystrybuowanych w modelu Software as a Service. Rozwiązanie to oznacza, że wszystkie działania związane z aktualizacją, konserwacją i bezpieczeństwem danych użytkownika spoczywa na firmie oferującej system HR. Opieka nad wszystkimi powyższymi czynnikami odbywa się w ramach jednej, ustalonej na początku współpracy kwoty. Fakt ten sprawia, że wszelkie koszty, powiązane z tego typu inwestycją, można bez trudu uwzględnić w firmowym budżecie ze znacznym wyprzedzeniem.

Nowoczesny system HR wspiera wiele branż i sektorów gospodarki

Poprawnie wdrożenie oprogramowania kadrowo płacowego przynosi korzyści każdej firmie, mierzącej się z programami natury organizacyjnej. Warto podkreślić, że wielozadaniowy system HR może pełnić znacznie więcej rolę niż automatyzacja procesów pracowniczych. W zależności od wdrożonych modułów, przedsiębiorstwa zarządzane z pomocą programów ERP mogą zyskać wymierne wsparcie w codziennych zadaniach.

Firmy, które dzielą swoje działania na poszczególne projekty, zyskają pełną kontrolę nad ich monitorowaniem. Możliwości programów kadrowo płacowych obejmują m.in. podliczanie roboczogodzin, poświęcanych na poszczególne projekty. Zapewniają one również pełen wgląd w liczbę zadań przypisanych poszczególnym specjalistom, dzięki czemu łatwiej uniknąć potencjalnych przestojów.

Praca zdalna jest teraz prostsza niż kiedykolwiek

Szukasz oprogramowania, który pomoże Twojej firmie rozwinąć skrzydła na pracy zdalnej? Zastanawiasz się jaki system HR zapewni Ci najwięcej możliwości usprawnienia organizacji wewnętrznej? Postaw na TETA AIR – system HR w modelu SaaS, oferowany przez firmę Unit4. Z ponad 30-letniego doświadczenia grupy Unit4 skorzystało już ponad 2000 dużych i średnich przedsiębiorców z całej Polski, działających w zróżnicowanych sektorach i branżach. Już dziś odwiedź stronę TETA AIR i przekonaj się, w jaki sposób nowoczesny system HR może stanowić nową jakość firmowego workflow.

Źródło: TETA-AIR.pl – System HR dla średnich i małych przedsiębiorstw