Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Nauka angielskiego dla pracowników firm

angielski nauka

W świecie współczesnych korporacji, trudno jest funkcjonować bez płynnej znajomości języka angielskiego. Dlatego też warto rozważyć organizację kursu dla swoich pracowników.

Nauka języka obcego – benefit dla pracowników

Obecnie, przeglądając oferty pracy widać jak duży nacisk kładzie się na benefity dla pracowników. Mają one zachęcić do podjęcia zatrudnienia w danej firmie, zwiększyć lojalność, sprawić, że pracownik będzie czuł się bardziej doceniony. Mogą mieć one różne formy. Przede wszystkim, wiele firm decyduje się na system punktowy. Z każdą pensją, pracownik otrzymuje określoną ilość punktów, które wymienić może na vouchery. W zależności od pakietu wykorzystać je można w sklepach, kinach, galeriach, są też vouchery turystyczne.

Inną formą benefitów są tak zwane „owocowe czwartki”, lunche w pracy, karta wstępu do obiektów sportowych, dodatki na święta, mikołajki czy też świąteczne paczki z upominkami. Coraz więcej firm inwestuje też w edukację swoich pracowników. Świetnym pomysłem jest zorganizowanie dla nich możliwości nauki języka obcego, szczególnie jeśli jest to jeden z wymogów na danym stanowisku. Podnoszenie kwalifikacji pozwoli pracownikom rozłożyć skrzydła a jednocześnie zwiększa lojalność wobec pracodawcy, który dał im taką możliwość.

nauka angielskiego

Jak zorganizować kurs nauki angielskiego dla pracowników

Wiele szkół językowych ma w swojej ofercie opcję kursu dla firm. Może być on realizowany stacjonarnie lub online. Ta druga opcja cieszy się szczególną popularnością w dobie pracy zdalnej, ponieważ umożliwia pracownikowi podjęcie nauki z domu. Warto zajrzeć na stronę internetową ellalanguage.com/pl.Ta platforma elearningowa daje możliwość nauki języka online. Dzięki temu można programem objąć wszystkich pracowników, nie ma limitów miejsc, a jednocześnie koszty wdrożenia kursu są niskie.

Warto mieć na uwadze, że platforma elearningowa ELLA pozwala uczyć się angielskiego zarówno na kursie ogólnym – General English, jak i na dedykowanym dla firm kursie biznesowym – Business English. Według najnowszych badań, elearning poprawia efektywność nauczania w znaczącym stopniu – nawet o 60%. Dlatego też warto zainwestować w taką formę. Platforma została zaprojektowana w myśl idei micro-learningu. Podział zakresu tematycznego na krótkie partie ułatwia zapamiętywanie nowych treści i nie powoduje zmęczenia czy znudzenia uczącej się w ten sposób osoby. Częste powtórki, testy, pomagają w efektywny sposób utrwalić zdobytą wiedzę. Dzięki takiej formie kursu, pracownicy z łatwością będą mogli stosować zdobyte umiejętności językowe w praktyce, co zdecydowanie wpłynie na skuteczność i wydajność ich pracy. Możliwość dopasowania nauczania do różnych poziomów zaawansowania zespołu pozwoli każdemu wziąć udział w kursie.

Powiązane artykuły

Język angielski na rozmowie rekrutacyjnej

teoriabiznesu.pl