Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Neony na zamówienie – rodzaje i zastosowanie

neony na zamówienie

Nowoczesne neony mają wszechstronne zastosowanie. Można z nich zrobić dekorację, która przykuwa wzrok i świetnie wpisuje się w motyw przewodni danego wydarzenia lub atrakcyjny nośnik reklamy. Tradycyjne neony gazowe są dzisiaj wypierane przez ledony, czyli neony LED, które bazują na nowoczesnej technologii ledowej. Do czego można wykorzystać napis ledowy?

Neony LED są wykonane z tworzywa sztucznego oraz z diod elektroluminescencyjnych LED. Takie rozwiązanie jest trwałe, bezpieczne i pozwala uzyskać wiele atrakcyjnych barw. Neonowe znaki i napisy ledowe są dostępne na zamówienie w Folplex. Na stronie https://folplex.pl/oferta/neony-na-zamowienie/ możesz zapoznać się z przykładowymi realizacjami. Co jeszcze warto wiedzieć o neonach LED?

Neony LED – rodzaje

Jeśli rozważasz zamówienie oryginalnych neonów LED, to na pewno zastanawiasz się, jakie rodzaje są dostępne na rynku. Neony na zamówienie występują w wersji okrągłej i Neonflex. Neony ledowe okrągłe mają formę rurek zrobionych z PCV, które wypełnione są specjalnymi diodami ledowymi. Całość tworzy efektowną, jednolitą linię świetlną. Neony LED okrągłe są wyjątkowo elastyczne, co sprawia, że można im nadawać różne kształty. Takie rozwiązanie wygodnie dostosujesz do swoich preferencji.

Alternatywą dla Neonów LED okrągłych są Neony LED Neoflex, czyli konstrukcje zrobione ze spłaszczonych i bardzo elastycznych taśm LED. Ich wygląd ma nawiązywać do tradycyjnych neonów zrobionych z przezroczystego szkła. Neony LED Neoflex również zawierają diody LED i mogą przybierać różnorodne kształty.

Te wyjątkowe produkty możesz zamówić z przezroczystym tłem wykonanym w całości z płyty z plexiglasu lub w wersji z ramą zrobioną z dibondu oraz PCV. Tak zaprojektowane neony LED są estetyczne i można je wygodnie ustawić w dowolnie wybranym przez siebie miejscu.

Neony na zamówienie – zastosowanie

Zastosowanie technologii ledowej pozwala na tworzenie atrakcyjnych wizualnie kompozycji, które możesz wykorzystać do udekorowania sali weselnej lub jako nowoczesny nośnik reklamy. Dobrze zaprojektowany neon LED do złudzenia przypomina tradycyjne neony i wspaniale podkreśla charakter każdego wydarzenia. Obecnie tego rodzaju konstrukcje są wykorzystywane do przedstawienia:

  • logo lub nazwy firmy,
  • motta firmowego,
  • napisów motywacyjnych,
  • grafik reklamowych,
  • imion nowożeńców lub solenizantów,
  • piktogramów.

W efekcie neony na zamówienie mogą być z powodzeniem stosowane podczas imprez firmowych, konferencji, wesel, bankietów, pikników i innych, równie ważnych eventów. Dzięki wykorzystaniu technologii ledowej nowoczesne neony są lekkie, energooszczędne i proste w montażu. Wybierając opcję RGB i RGBW można też zmieniać kolory neonów i sterować ich natężeniem światła.

Neon na zamówienie jest przeznaczony do stosowania wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Taka ozdoba idealnie sprawdza się podczas różnego rodzaju kampanii marketingowych lub jako dekoracja w trakcie ważnych uroczystości. Mnogość wzorów i kolorów sprawia, że z łatwością zaprojektujesz dokładnie taki neon, jakiego potrzebujesz.