Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

O czym należy pamiętać podczas organizacji imprez firmowych?

Impreza firmowa to świetny pomysł na zintegrowanie wszystkich pracowników. Bardzo istotne jest jej właściwe zorganizowanie. O czym należy pamiętać w trakcie przygotowywania imprezy firmowej? Zestaw cennych porad i wskazówek prezentujemy w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury.

Po pierwsze: ustalić cel imprezy

Zanim przystąpimy do konkretnych działań związanych z organizacją imprezy, powinniśmy zastanowić się, jaki będzie cel tego przedsięwzięcia. W jakim celu organizujemy imprezę? Jakie cele chcemy osiągnąć w ten sposób? Dzięki tej wiedzy łatwiej będzie nam dostosować charakter eventu do tego, jakie chcemy osiągnąć rezultaty.

Kolejna kwestia to zastanowienie się nad tym, jakie są upodobania naszych pracowników. Pamiętajmy o tym, że skoro organizujemy imprezę firmową, nasi podwładni powinni czuć się na niej miło, swobodnie – po prostu komfortowo. Zanim zaczniemy ustalać szczegóły, skonsultujmy z zespołem to, jak oni sobie wyobrażają tę imprezę. Wtedy będziemy mieć pewność, że impreza wpisze się w ich oczekiwania i będą z niej po prostu zadowoleni. Pytając pracowników o zdanie na temat imprezy pokażemy im, że ich zdanie jest ważne, a firma stara się spełniać ich potrzeby.

po pierwsze ustalić cel imprezy

Następna kwestia to decyzja odnośnie tego, czy impreza firmowa ma być zorganizowana w plenerze czy też w jakiejś sali. W sytuacji, gdy w grę wchodzi impreza na świeżym powietrzu, trzeba pamiętać o dodatkowych wymogach. Mowa tutaj przede wszystkim o właściwych warunkach sanitarnych. Gdy planujemy np. survival w lesie, warto zawczasu zastanowić się nad zakupem bądź wynajęciem specjalnych toalet przenośnych. Toalety przenośne ma w swojej ofercie firma Mtoilet – szczegółowe informacje na jej temat są dostępne na https://mtoilet.pl/.

Stworzenie planu imprezy

Gdy uzyskamy już informację na temat tego, jak według pracowników powinna wyglądać impreza firmowa oraz zadbamy o zaplecze sanitarne, należy przystąpić do sporządzenia planu przebiegu całego wydarzenia. Organizując imprezę w plenerze należy pamiętać o tym, by poszczególne elementy programu były odpowiednio rozłożone w czasie. W sytuacji, gdy różne atrakcje będą odbywać się w tym samym czasie, pracownicy będą mieli ogromny dylemat, z których rozrywek powinni skorzystać w pierwszej kolejności.

Program musi być też dostosowany do uczestników. Jeśli w imprezie oprócz pracowników uczestniczą także członkowie ich rodzin, należy pamiętać o tym, by zorganizować specjalne propozycje zarówno dla dorosłych jak i ich dzieci.

Budżet na imprezę firmową

Przy organizacji imprezy firmowej szczególną uwagę należy zwracać na to, jakim budżetem dysponujemy. Jest to kwestia niezwykle istotna, która ma wpływ na przebieg całego przedsięwzięcia. W zależności od posiadanych przez nas środków, będziemy mogli zorganizować konkretną liczbę atrakcji. Dopiero wtedy, gdy określimy dokładną kwotę budżetu, powinniśmy przystąpić do planowania całej reszty, ponieważ to właśnie posiadane środki finansowe decydują o tym, jaki będzie rozmach organizowanego przez nas eventu.