Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Pieniądze

Jak znaleźć pracę za granicą dzięki pośrednikowi?

Jak znaleźć pracę za granicą-min

Każdy chciałby mieć dobrze płatną pracę, która pozwala się rozwijać i daje satysfakcję. Dla każdego liczy się dobre, stabilne zatrudnienie, które pozwala zdobywać nowe umiejętności i cenne doświadczenie. Myślisz o zagranicznym wyjeździe i zastanawiasz się, czy postawić na siebie, czy poszukać pracy przez agencję? Pamiętaj, że szukanie pracy za granicą jest o wiele trudniejsze niż w Polsce, a do tego dochodzi jeszcze znajomość języka, zakwaterowanie i formalności… Jak szukać pracy za granicą? Na własną rękę czy z pośrednikiem?

Jak szukać pracy za granicą? – Na własną rękę czy z pośrednikiem?

Trudno jest znaleźć pracę w Polsce, a jeszcze trudniej znaleźć ją za granicą. Nie ma co się dziwić. Wiele osób wyjeżdża z Polski, właśnie ze względu na pracę i wyższe zarobki. Nie licz więc na to, że znajdziesz pracę od razu. Najpierw dobrze przygotuj się do wyjazdu.

Po pierwsze, znajdź dobrą agencję pracy za granicą i stwórz profil kandydata. Wiele agencji specjalizuje się właśnie w ofertach zagranicznych. Pośrednik pracy za granicą pośredniczy i łączy zaufanych pracodawców z pewnymi i sprawdzonymi pracownikami. Pracodawcy pomaga on znaleźć odpowiedniego kandydata do pracy, który spełnia wszystkie wymogi i ma niezbędne kwalifikacje. Kandydatowi pozwala natomiast znaleźć pewne, legalne i stabilne zatrudnienie, które da mu satysfakcję i uczciwe wynagrodzenie. Dzięki pośrednikowi pracy kandydat nie musi się o nic martwić. Agencja dopełni wszystkich formalności, związanych z zatrudnieniem danej osoby, będzie odprowadzać niezbędne składki i płacić podatki. Szukając zatrudnienia przez agencję, możemy też czuć się w pełni bezpiecznie. Sprawdzeni pośrednicy pracy za granicą zawsze dokładnie sprawdzają każdego pracodawcę, z którym zamierzają rozpocząć współpracę. Poważnie traktują też wszelkie sygnały i skargi od pracowników, dzięki czemu ryzyko trafienia na nieuczciwego pracodawcę jest minimalne.

Jak znaleźć pracę za granicą z pośrednikiem?

Nawet jeśli wybrałeś sprawdzoną agencję pośredniczącą, jest bardzo możliwe, że będziesz też musiał wykazać się cierpliwością. Nie zawsze udaje się szybko znaleźć pracę. Zorientuj się zatem, jak wygląda obecna sytuacja na rynku pracy i oceń, jakie są Twoje szanse.

Według raportu z ostatniego roku najwięcej ofert pracy pojawiało się w następujących branżach:

  • budownictwo,
  • opieka,
  • praca na magazynie,
  • produkcja,
  • prace fizyczne,
  • mechanika i motoryzacja,
  • transport / spedycja / logistyka,
  • turystyka / hotelarstwo / gastronomia,
  • kwiaty / ogrodnictwo / szklarnie.

Przejrzyj anonse i oferty na stronach internetowych agencji. Poszukiwania pracy możesz ograniczyć pod kątem lokalizacji, branży, konkretnego zawodu, stanowiska, specjalizacji, rodzaju umowy, a nawet stopnia znajomości języków obcych. Czy znajomość języka zawsze jest niezbędna, aby mieć szansę na znalezienie zatrudnienia? Oczywiście, że nie. Nie tylko osoby, które znają języki obce, mają szansę znaleźć pracę! Są oczywiście takie miejsca i zajęcia, gdzie znajomość angielskiego lub niemieckiego jest wymagana i niezbędna. Jeśli  chcesz pracować jako kelner, sprzedawca, opiekunka do dzieci czy opiekunka osób starszych, to wiadomo, że praca z ludźmi wymaga umiejętności porozumiewania się. Nie ma też sensu kłamać i udawać, że zna się języki obce, gdyż to przed wyjazdem i tak zostanie sprawdzone. Zamiast tego, lepiej szukać zajęcia w branżach, gdzie znajomość języka nie jest wymagana, np. w kuchni lub przy zbiorze owoców.