Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Szkolenia DevOps. Komu i dlaczego są potrzebne? 

Szkolenia DevOps

Procesy związane z wdrażaniem w przedsiębiorstwach nowych rozwiązań i oprogramowania spowalnia często nieefektywna komunikacja i współpraca pomiędzy zespołami. DevOps to filozofia, której celem jest łączenie dwóch odmiennych obszarów: operacyjnego i zarządzającego systemami. Dzięki temu prace nad oprogramowaniem oraz jego wdrożeniem przebiegają szybciej i sprawniej. Kto, jak i dlaczego powinien zainwestować w szkolenia DevOps?

Czym jest DevOps?

Na początek rozwińmy ten tajemniczy skrót. DevOps to nazwa powstała z połączenia dwóch anglojęzycznych wyrazów: Development oraz Operations. Odnosi się ona do podejścia, którego celem jest synergia pomiędzy działami wytwarzania oprogramowania (Dev) oraz zarządzania nim (Ops). Pozwala to na przyspieszenie i usprawnienie procesów tworzenia i dostarczania nowych funkcjonalności, a także poprawienie jakości produktu.

DevOps jest szczególnie zalecana w tych przedsiębiorstwach, gdzie występuje wysoka częstotliwość edycji oprogramowania. Pozwala ono zredukować koszty przy jednoczesnym zwiększeniu zwinności, szybkości realizacji i jakości produkcji. Akceleruje procesy prowadzące do pojawienia się produktu na rynku, a co za tym idzie, zwiększa przewagę konkurencyjną firmy. Wspiera również budowanie wielofunkcyjnego, interdyscyplinarnego zespołu.

Jak się tego nauczyć?

Jak poznać, opanować i wdrożyć omawiane podejście w codziennej pracy i całej firmie? Jedną z najskuteczniejszych dróg są szkolenia DevOps. Kurs PeopleCert DevOps Fundamentals to doskonały sposób na zdobycie praktycznej wiedzy z zakresu zastosowanie DevOps w codziennych działaniach. Uczestnicy szkolenia otrzymują wskazówki, jak wykorzystać najlepsze praktyki DevOps w swojej pracy oraz jak usprawnić i ulepszyć współpracę i komunikację w zespole.

szkolenia DevOps

Dla kogo są szkolenia DevOps i co oferują?

Kurs skierowany jest do osób, które m.in. specjalizują się w tworzeniu oprogramowania i aplikacji, dbają o jego rozwój, integrację czy zarządzanie systemami informatycznymi. Skorzystają na nim także managerowie, analitycy biznesowi czy kierownicy produktów albo projektów. Uczestnicy szkolenia poznają korzyści biznesowe wynikające ze stosowania tej filozofii w firmie, kluczowe koncepcje związane z tym podejściem, a także 15 podstawowych praktyk DevOps. Zapoznają się także ze zwinnymi frameworkami w środowisku DevOps. Nabędą też umiejętności z zakresu technologii i wirtualizacji w chmurze czy automatyzacji procesu wdrażania i architektury dla ciągłego dostarczania.

Jak odbywa się szkolenie?

Szkolenie DevOps odbywa się w dwóch formach: stacjonarnej i online (na żywo, w czasie rzeczywistym). Po jego zakończeniu uczestnicy przystępują do egzaminu PeopleCert DevOps Fundamentals. Jego pozytywny wynik skutkuje otrzymaniem międzynarodowego certyfikatu w formie elektronicznej.

Zapisy na szkolenia DevOps są proste i szybkie. Wystarczy wejść na stronę organizatora i wybrać dogodny termin. Kurs można wykupić jednorazowo lub w ramach atrakcyjnej subskrypcji InProgress Plus, gwarantującej nieograniczony dostęp do innych szkoleń dotyczących inżynierii oprogramowania czy zarządzania projektami.