Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Eventy Firma Internet

Test penetracyjny – Jak wykonać go samemu? – Szkolenie

Test penetracyjny

Prezentujemy szkolenie skierowane do pracowników branży IT, a także dla wszystkich tych, którzy chcą posiadać umiejętność samodzielnego wykonywania testów penetracyjnych.

Test penetracyjny logoCelem szkolenia jest samodzielne przeprowadzenie testu penetracyjnego, a także zapoznanie się z konsekwencjami przeprowadzenia takich ataków. Dodatkowo uczestnicy zapoznają się z szeregiem narzędzi i metodami działania atakujących.

Format i korzyści ze szkolenia:

Szkolenie opiera się na zapoznaniu uczestników z praktycznymi narzędziami i metodami stosowanymi podczas testów penetracyjnych. Uczestnik powinien posiadać własny laptop.

Po szkoleniu uczestnicy potrafią zidentyfikować słabe punkty we własnych procedurach bezpieczeństwa. Dodatkowo potrafią tworzyć raporty, znają metody działań i narzędzia atakujących, oraz odróżniają OWASP od PCI-DSS. Potrafią także sami przeprowadzić podstawowe działania sprawdzające stan bezpieczeństwa.

Organizator zapewnia: materiały szkoleniowe, przerwy kawowe, lunch i certyfikat uczestnictwa.

Trenerem szkolenia jest Artur Kalinowski – administrator bezpieczeństwa, pentester i informatyk śledczy. Od wielu lat związany z bezpieczeństwem w IT. Autor książki “Metody Inwigilacji i Elementy Informatyki Śledczej” oraz wielu artykułów o przełamywaniu zabezpieczeń w sieci.

Data i miejsce szkolenia:

Powiązane artykuły

Szkolenie z BLOCKCHAIN – czyli smart kontrakty w praktyce

teoriabiznesu.pl

UX – Szkolenie z Projektowania Użytecznych Interfejsów

teoriabiznesu.pl

Mikroserwisowa architektura aplikacji web – REST, CQRS, noSQL – szkolenie

teoriabiznesu.pl