Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Internet Technologie

Etyczna i legalna aplikacja do pozyskiwania opinii? Z Rating Captain to możliwe!

opinie w internecie

Co myślisz o swojej konkurencji, która ma wyższą ocenę w serwisach z opiniami? Być może uważasz, że konkurencyjna firma jest po prostu lepsza. Może więcej inwestuje w reklamę. A może po prostu dostarcza lepsze towary lub usługi. Stajesz więc na głowie, by doprowadzić swoje przedsiębiorstwo na podobny poziom. Utrzymujesz niskie ceny, dbasz o świetną jakość obsługi, wprowadzasz kolejne pozycje do swojej oferty. A efektów brak.

Stąd już prosta droga do frustracji. Z niej z kolei płynie jeden, znaczący wniosek. Zaczynasz myśleć, że konkurencja po prostu kupuje recenzje. Że nie gra uczciwie. A Ty nigdy się do tego nie zniżysz. Czy wiesz, co rzeczywiście obniża Twoje dochody? Nie etyka jest Twoim wrogiem. To brak wiedzy. Nie podchodzisz do zdobywania opinii w sposób systematyczny.

Chcesz pozyskać opinie w Google? Możesz to zrobić za pomocą aplikacji mobilnej.

I nie ma w tym żadnej magii. Twoje starania może wspierać zaawansowana technologia, wykorzystująca analizę big data, machine learning i sztuczną inteligencję. Śledzisz wzmianki o Twojej firmie? Jak to robisz? Codziennie zaglądasz na Google Maps i portale społecznościowe? To za mało. Zacznijmy od tego, że Twój czas reakcji na opinie jest w takim wypadku zbyt długi. Samo wyszukiwanie recenzji zabiera wiele czasu. A do tego nie wyciągasz z nich prawidłowych wniosków, co może Cię naprawdę sporo kosztować.

Wyobraź sobie teraz, że recenzje swoich klientów możesz widzieć w panelu użytkownika aplikacji do pozyskiwania opinii. To nie wszystko. Algorytm sam posegreguje opinie na pozytywne i negatywne, wykorzystując do tego analizę semantyczną. Wiesz, co stanie się później?

Co aplikacja do pozyskiwania opinii robi z negatywnymi komentarzami?

Nie, nie usuwa ich. Po pierwsze nie jest to możliwe. Po drugie, nie byłoby to etyczne. Po trzecie, co może Cię zaskoczyć, negatywne recenzje są bardzo cenne z punktu widzenia przedsiębiorstwa. I choć naturalne jest, że dążysz do minimalizacji ich ilości, nie warto nastawiać się do nich wrogo. Trzeba po prostu odpowiednio na nie zareagować.

Prawidłowa reakcja na negatywne opinie składa się z dwóch działań. Trzeba na nie odpowiednio zareagować oraz wyciągnąć z nich wartościowe wnioski.

Okazuje się, że aplikacja do pozyskiwania opinii Rating Captain samodzielnie analizuje treść i wskazuje, co w Twojej firmie wymaga poprawy. Może trzeba porozmawiać z którymś z pracowników w dziale obsługi klienta? A może chodzi o zbyt długi czas wysyłki? Może sam produkt nie spełnia standardów, jakie chcesz zapewniać swoim klientom? Aplikacja uczy się zachowań Twoich klientów z każdym nowym komentarzem. Dzięki temu może wskazać punkty zapalne, którymi musisz się zająć, by negatywne komentarze o tej treści nie pojawiły się nigdy więcej.

To nie wszystko. Program sugeruje również, jakie działania możesz podjąć, by zmienić niezadowolonego klienta w klienta powracającego. Podpowie, jak skomentować złą recenzję w sposób profesjonalny. Określi, jak przekierować rozmowę na rozwiązanie zgłaszanego problemu. W ten sposób możesz zachęcić klienta do poprawy wystawionej oceny i zmiany treści komentarza.

Aplikacja pomaga zbierać opinie i formułuje recenzje stanowiące uzupełnienie ankiet.

Jeśli powyższe funkcjonalności uznajesz za korzystne, teraz naprawdę się zaskoczysz. Podchodzisz do zdobywania opinii w sposób aktywny? Wysyłasz swoim klientom formularze do badania satysfakcji? A czy wiesz, że możesz zasugerować im przykładową treść opinii, jaką Ci wystawią? Aplikacja do pozyskiwania opinii Rating Captain generuje teksty gotowych recenzji w oparciu o sugestie SEO.

Co to oznacza? Otóż jeśli klient zdecyduje się na zamieszczenie sugerowanego komentarza, nie tylko poprawi Twoją ocenę. Pozytywnie wpłynie to również na pozycję w wynikach wyszukiwania.

Aplikacja Rating Captain to rewolucyjny sposób na podejście do zdobywania opinii. Do tej pory skorzystało z niej około 50 firm, a ta liczba wciąż rośnie. Efekty, jakie uzyskano, przechodzą najśmielsze oczekiwania. Jesteś przedsiębiorcą? Zapoznaj się z nią. Szczególnie, że jej podstawowa wersja jest całkowicie darmowa.

Powiązane artykuły

Aplikacja Too Good To Go – Jeść, oszczędzać i chronić planetę – wszystko jednocześnie

teoriabiznesu.pl

Aplikacje mobilne zawierające oferty pracy

teoriabiznesu.pl

Santander – nie działa aplikacja mobilna

teoriabiznesu.pl