Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności Reklama

Strefa czerwona w całej Polsce

strefa czerwona-w calym kraju

Od dzisiaj, tj 24 października w całej Polsce obowiązuje strefa czerwona. Oznacza to, że w całym kraju obowiązują te same zasady dotyczące ochrony przed pandemią koronawirusa.

Cały kraj objęty strefą czerwoną

Od 24 października w całym kraju obowiązuje obowiązek zasłaniania ust i nosa. Dodatkowo od godziny 8 do 16, w dni powszednie osoby do 16 roku życia mogę przemieszczać się tylko pod opieką osób dorosłych.

Seniorzy

Kolejną grupą na która uwagę zwrócono uwagę, to osoby powyżej 70 roku życia, czyli te które są najbardziej narażone na ciężkie powikłania związane z zachorowaniem. Mogą one opuszczać miejsce zamieszkania tylko w określonych sytuacjach, takich jak wykonywanie czynności zawodowych i służbowych, zaspokajaniem niezbędnych potrzeb i uczestniczeniem w obrzędach religijnych.

Szkoły

Uczniowie klas od 4 do 8 szkól podstawowych przejdą na nauczanie zdalne. Zasada ta dotyczy także uczniów szkol ponadpodstawowych.

Transport zbiorowy

Jak podaje portal gov.pl, w całym kraju, środkami transportu publicznego można przewozić, w tym samym czasie, nie więcej osób niż wynosi:

  • 50% liczby miejsc siedzących, albo
  • 30% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących, przy jednoczesnym pozostawieniu w pojeździe co najmniej 50% miejsc siedzących niezajętych.

Limity nie dotyczą środków transportu do przewozu osób niepełnosprawnych.

Zgromadzenia

Istnieje możliwość zgromadzeń do 5 osób. Dodatkowo uczestnicy muszą zakrywać nos i usta, a także zachować dystans 1,5 metrów. Zasada ta nie dotyczy członków rodziny.

Więcej informacji na temat aktualnych obostrzeń znajdziemy na stronie gov.pl:

https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

Powiązane artykuły

Od 18 maja skorzystamy z usług fryzjera i kosmetyczki, a także pójdziemy do restauracji i kawiarni.

teoriabiznesu.pl

Pomysł na biznes podczas epidemii koronowirusa

teoriabiznesu.pl

Czy sklepy budowlane Bricoman i Mrówka są otwarte?

teoriabiznesu.pl