Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności

Przerwa techniczna w mBanku

aplikacja mobilna mbanku

Już w najbliższy weekend możemy spodziewać się utrudnień związanych z pracami technicznymi podjętymi w mBanku.

Ostatni weekend października to w tym roku okres zmiany czasu z letniego na zimowy. Przypadnie on dokładnie w nocy między 24 a 25 października. Wskazówki zegara cofniemy wtedy z godziny 3:00 na 2:00. Jak poinformował mBank, standardowo zaplanował na ten czas przerwę techniczną. Może się to wiązać z pewnymi utrudnieniami w korzystaniu z usług Banku.

Zmiana czasu wymusiła przerwę techniczną w mBanku

Według dokładnych informacji między godziną 2:00 a 8:00 nie będzie możliwe zapłacenie kartą, skorzystanie z bankomatu ani wpłacenie gotówki. W godzinach od 2:00 do 10:00 klienci nie zalogują się do swojego konta internetowego oraz nie skorzystają z aplikacji mobilnej. Między 1:30, a 10:30 nie będzie także możliwe złożenie żadnego wniosku. Przerwa techniczna ogranicza dostęp banku do związanych z nim danych osobowych klientów. W związku z tym realizacja wszelkiego rodzaju operacji poprzez infolinię (mLinia) nie będzie możliwa.

Przerwa także dla instytucji

Przerwa dotyczyć będzie również klientów z sektora małych i średnich przedsiębiorstw oraz korporacji. W godzinach między 2:00 a 8:00 nie skorzystają oni ze swoich kart. Pozostałe kanały dostępu będą działały bez zmian, w tym mBank CompanyNet.

Bank sugeruje by wszystkie możliwe przelewy i operacje wykonać przed podanym terminem. Jednocześnie przypomina, by możliwie jak najwięcej działań podejmować z domu. Przerwa techniczna wiąże się z szeregiem komplikacji zarówno dla klientów prywatnych, jak i przedsiębiorstw. Z tego powodu mBank przeprasza użytkowników i prosi o wyrozumiałość.

Opracowała: Emilia Niedbała

Powiązane artykuły

Przerwa techniczna w Santander banku przedłuża się

teoriabiznesu.pl

Jakie są kody IBAN i BIG SWIFT oraz adresy i infolinie banku

teoriabiznesu.pl

Przerwa techniczna w mBanku z 24 na 25 sierpnia

teoriabiznesu.pl