Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności Reklama

Otrzymałeś e-mail od Przelewy24 ? To może być próba oszustwa

oszustwo

Niedawno pisaliśmy o stronie internetowej łudząco przypominającej serwis transakcyjny mBanku. Równocześnie przestrzegano nas przed duplikatami kart SIM, które oszuści mogą bez problemu wyrobić, aby posłużyć się hasłami jednorazowymi do wyczyszczenia konta. W ostatnim czasie media rozpisywały się o fałszywej aplikacji, która miała służyć do obsługi konta w WBK. Dziś przestrzegamy przed kolejną próbą oszustwa.

Otrzymałeś maila od Przelewy 24 ? To może być oszustwo

Trwa kampania phishingowa, w której nadawca posługuje się spreparowanym potwierdzeniem transakcji z systemu Przelewy24. Kampania ma na celu zainfekowanie komputera lub telefonu ofiary złośliwym oprogramowaniem.

Wczoraj tj 21 sierpnia również otrzymaliśmy na nasz adres redakcyjny maila, który był zatytułowany „Potwierdzenie transakcji nr:…….”. Jak się okazuje, otwarcie załącznika powoduje przejście na stronę internetową, która instaluje złośliwe oprogramowanie na nasze urządzenia z systemem Android. Jeżeli nie dokonywaliśmy żadnej transakcji, taki mail powinien zostać przez nas zignorowany. Warto pomyśleć nad zainstalowaniem oprogramowania antywirusowego na urządzenia z systemem Android.

Przelewy24 na swojej stronie ostrzega:
UWAGA! Trwa kampania phishingowa, w której nadawca posługuje się spreparowanym potwierdzeniem transakcji z systemu Przelewy24. Kampania ma na celu zainfekowanie komputera lub telefonu ofiary złośliwym oprogramowaniem.

Nadawcą tych maili nie jest PayPro S.A. (właściciel serwisu Przelewy24). Prosimy o nieklikanie w linki zawarte w tym mailu, prowadzące do zagranicznych serwerów. Przestrzegamy też przed instalacją nieznanego oprogramowania na swoich urządzeniach.

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

Powiązane artykuły

Jaki jest minimalny wiek do założenia konta w banku?

teoriabiznesu.pl

mBank zapowiada przerwę techniczną

teoriabiznesu.pl

Bezpłatne konto firmowe w Santander i mBanku

teoriabiznesu.pl