Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności Pieniądze

Specjalna oferta Getin Banku z okazji Światowego Dnia Oszczędzania

geting bank

Getin Bank przygotował ofertę dotyczącą promocyjnego oprocentowania w wysokości 1,2% w skali roku. Atrakcyjne oprocentowanie odnosi się do „Nowych środków na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym”. Promocyjnym oprocentowaniem 1,2% w skali roku została również objęta „Lokata na Nowe Środki”.

 „Zawsze warto budować nawyk oszczędzania. Posiadanie tak zwanej poduszki finansowej zapewnia poczucie bezpieczeństwa i dostęp do środków finansowych w nieoczekiwanych sytuacjach, których może zdarzyć wiele. Dlatego z okazji Światowego Dnia Oszczędzania postanowiliśmy przygotować dla naszych Klientów specjalną propozycję” –Marek Ubysz, Dyrektor Biura Produktów Oszczędnościowych, Rachunków i Kart.

Światowy Dzień Oszczędzania

Święto obchodzone jest corocznie 31 października, powstało z inicjatywy przedstawicieli banków europejskich podczas 1. Międzynarodowej Konferencji Kas Oszczędnościowych w Mediolanie w 1924 roku. Święto ma na celu promowanie idei oszczędzania. Według inicjatorów należy propagować naukę na temat pomnażania oszczędności, W celach edukacyjnych 31 października każdego roku Kongres organizuję akcję kierowane do wszystkich obywateli niezależnie od wieku, statusu społecznego czy posiadanych środków. Jest to szczytna inicjatywa, ponieważ duża część społeczeństwa nie jest w żadnym stopniu nauczona jak oszczędzać.

Szczegóły oferty Getin Banku

  • Promocyjne oprocentowanie oferty Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym wynosi 1,2% w skali roku i obowiązuje do kwoty 200 tys. zł. Okres promocyjnego oprocentowania obejmuje 3 miesiące. Z oferty można skorzystać od 26 października 2020 r. do 15 listopada 2020 r. Klienci, którzy chcą zdeponować na koncie oszczędnościowym większą kwotę – do 400 tys. zł,- mogą liczyć na oprocentowanie w wysokości 1% w skali roku dla nadwyżki ponad 200 tys. zł.
  • Na „Lokacie na Nowe Środki” również można zdeponować kwotę do 200 tys. zł. Klienci, którzy posiadają rachunek rozliczeniowo-oszczędnościowy w Getin Banku, zyskają wtedy oprocentowanie 1,2% w skali roku. Okres promocyjnego oprocentowania wynosi 2 miesiące. Osoby, które nie posiadają Konta Osobistego, mogą skorzystać z oprocentowania wynoszącego 1% w skali roku. Oferta obowiązuje od 22 października 2020 r. do 5 listopada 2020 r. Jeden Klient może założyć maksymalnie 3 lokaty.

Źródła:

  • Getin Bank
  • Wikipedia

Opracował: Kacper Dubicki

Powiązane artykuły

mBank zapowiada przerwę techniczną z 21 na 22 października

teoriabiznesu.pl

Wystartowała rekrutacja do kolejnej edycji programu stypendialnego „Klasa” Fundacji BNP Paribas

teoriabiznesu.pl

Bank Pekao i Tpay podejmą współpracę na rynku e-commerce

teoriabiznesu.pl